3.1 C
Paris
Friday, December 2, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

سرنوشت هزاران نوزاد سریلانکایی که دراروپا به فروش رفت

یک واقعه شگفت و دردناک حکایت از این دارد که بیش از یازده هزار نوزاد سریلانکایی به خانواده هایی در اروپا فروخته شده است.
در همین رابطه، مقامات سریلانکا تایید کرده‌اند که در دهه ١٩٨٠ میلادی، هزاران نوزاد به طور غیرقانونی به خانواده‌های اروپایی فروخته‌ شده‌اند.
در تحقیقاتی که گروهی از روزنامه نگاران هلندی انجام داده و در قالب یک مستند گردآوری شده، مقامات سری‌لانکا گفته‌ا‌ند که تا ۱۱ هزار نوزاد به خانواده‌های اروپایی فروخته شدند. براساس این هر دو طرف معامله، یعنی هم فروشندگان وهم خریداران این نوزادان این معامله را با استفاده از مدارک جعلی انجام می‌دادند.
گفته شده که حدود ۴ هزار کودک به خانواده‌هایی در هلند سپرده شدند و بقیه را خانواده‌هایی در سایر کشورهای اروپایی مثل سوئد، دانمارک، آلمان وبریتانیا خریداری کردند.
وزیر بهداشت سریلانکا گفته که یک بانک اطلاعاتی دی‌ان‌ای ایجاد شده تا این کودکان بتوانند مادران اصلی خود را پیدا کنند.
رووان ون ویلین، یکی از این کودکان به بی‌بی‌سی گفته که برای پیدا کردن مادر اصلی خود، پس از ۲۷ سال به سری‌لانکا سفر کرده است. به گفته او” به این افراد (کودکانی که به فرزند خواندگی پذیرفته شدند) و مادران آن‌ها اطلاعاتی نادرست داده شده که این مسئله واقعا دردناک است.”
نوربرت رینجنز، یکی از افرادی که در این مورد تحقیق کرده به بی‌بی‌سی گفته است که در جریان تحقیقات، شواهدی به دست آمده که نشان می‌دهد تمامی مدارک موجود در این مورد از جمله گواهی تولد نوزادان، اسامی آن‌ها و مشخصات والدین واقعی آن‌ها جعلی است.
در این مستند مقامات محلی مدعی شده‌اند که برخی از کارکنان بیمارستان‌ها هم با این شبکه نقل و انتقال کودکان همکاری داشتند. به برخی از مادران پس از زایمان گفته شده بود که نوزادشان هنگام تولد مرده است درحالیکه این نوزادان آماده فروش می‌شدند.
یک زن در این فیلم گفته که به او ۲ هزار روپیه داده شده تا در دادگاه خود را به عنوان مادر واقعی یک نوزاد معرفی کند.
سریلانکا در سال ۱۹۸۷ موقتا انتقال نوزادان به خارج از کشور را برای فرزند خواندگی ممنوع کرد. این اقدام پس از آن صورت گرفت که پلیس به محلی یورش برد و در آن جا ۲۰ نوزاد تازه متولد شده را پیدا کرد.
براساس گزارش‌هایی که در آن زمان منتشر شد زنان باردار در شرایطی همانند زندان در این مکان ها نگهداری می‌شدند.
وزیر بهداشت سریلانکا هر گونه ادعایی مبنی بر این که دولت از فعالیت این شبکه مطلع بوده را رد کرده اما در عین حال گفته است که دفتر ویژه‌ای را برای رسیدگی و تحقیق در این مورد ایجاد می‌کند.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط