12.7 C
Paris
Thursday, March 30, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

سازمان ملل: مدرک قطعی دربارۀ منشاء موشک‎های شلیک شده به عربستان وجود ندارد

جانشین سخنگوی دبیرکل سازمان ملل روز پنجشنبه ۱۴ دسامبر اعلام کرد که هیچ مدرک قطعی دربارۀ منشاء موشک‌هایی که از یمن به سوی عربستان سعودی شلیک شده‌اند، وجود ندارد.

«فرحان حق» در جریان نشستی خبری در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک گفت: «همانطور که می‌دانید دبیرکل سازمان ملل هر شش ماه یک‌بار گزارشی دربارۀ اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ارائه می‌دهد؛ گزارشی که شامل جزئیاتی از جنبه‌های مختلف فعالیتهای مرتبط با ایران می‌شود. در بخشی از این گزارش نیز به تجزیه تحلیل سلاح‌ها پرداخته شده است؛ به موشک‌هایی که از یمن به سمت عربستان سعودی شلیک شده‌اند. در پاراگرافی در این گزارش که شما هم می‌توانید امروز در اختیار داشته باشد و بخوانید و همچنین بصورت سند تا آخر وقت امروز یا فردا منتشر خواهد شد، گفته شده است که هیچ شواهد قطعی در مورد منشاء این موشکها وجود ندارد.»

این سخنان در حالی بیان می‌شود که محمد علی الحوثی، رئیس شورای عالی انقلاب یمن نیز روز پنج‌شنبه ایرانی بودن موشک‌های شلیک شده به یمن را رد کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری ایرنا، او در صفحۀ خود در شبکۀ اجتماعی توییتر نوشت: «اگر براساس ادعای آمریکایی‌ها، موشک‌های ما از ایران تامین می‌شد، از تهران برای مقابله با بمباران ائتلاف عربی پدافند موشکی می‌گرفتیم. بسیار خنده‌دار است که این سخنان را آمریکایی‌هایی بر زبان می‌آورند که متجاوزان به یمن را به سلاح‌های ممنوعه تجهیز کرده‌اند و کمر به قتل ملت یمن بسته‌اند. آمریکا در عرصه‌های سیاسی و نظامی جنگ یمن شکست خورده است و این امر نشان می‌دهد که تسلیحات آمریکایی از جمله سامانه موشکی پاتریوت و دیگر سلاح‌های آنها کارآیی خود را از دست داده‌اند.»

عبدالمالک العجری، از اعضای شورای سیاسی انصارالله یمن نیز در پیامی توییتری نوشت: «آمریکایی‌ها برای انحراف افکار عمومی جهان عرب از موضوع بیت‌المقدس و ممانعت از خشم آنها نسبت به اسرائیل، می‌خواهند ایران‌هراسی کنند.»

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط