19.5 C
Paris
Friday, September 29, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

سازمان عفو بین‌الملل، اروپا مسئول افزایش مرگ مهاجران است

سازمان عفو بین‌الملل در گزارش جدید خود با انتقاد از اتحادیه اروپا اعلام کرده “سیاست‌های بدبینانه” این اتحادیه موجب افزایش مرگ مهاجران لیبیایی در آب‌های مدیترانه مرکزی شده است.
این نهاد بین‌المللی گفته اتحادیه اروپا با چشم فروبستن بروی اوضاع در لیبی و آزارهایی که در زندان‌های این کشور روی می‌دهد، بخش مهمی از عملیات نجات پناهجویان این کشور را بر عهده سازمان‌های خیریه امدادی گذاشته است.
عفو بین‌الملل می‌گوید تاکنون در سال جاری میلادی که به نیمه رسیده، بیش از ۲۰۰۰ پناهجو در راه رسیدن به اروپا جان داده‌اند.
اتحادیه اروپا هنوز واکنشی به این گزارش جدید عفو بین‌الملل نداده است.
این گزارش در آستانه جلسه وزاری خارجه ۲۸ عضو اتحادیه اروپا در کشور استونی منتشر شده است.
قرار است وزرای خارجه این اتحادیه در جلسه آتی خود درباره برنامه ۹۲ میلیون دلاری برای رسیدگی به بحران مهاجران بپردازند.
در این طرح پیشنهاد شده ۵۰ درصد از بودجه طرح صرف تقویت گارد ساحلی لیبی شود تا آنها بتوانند مقابل باندهای قاچاق انسان در سواحل لیبی بایستند.
بقیه بودجه هم قرار است در اختیار ایتالیا قرار بگیرد که مقصد و میزبان اصلی پناهجویانی است که از لیبی به سمت اروپا راهی می‌شوند.
در واکنش به همین موضوع، جان دالهویسن، مدیر بخش اروپای عفو بین‌الملل گفته: “به جای توجه به چگونگی نجات جان و حمایت از پناهجویان، وزرای اتحادیه، بی‌شرمانه، سرگرم گفتگو درباره راه‌هایی هستند که چه طور سفر مهاجران را از مبداء متوقف کنند.”
“دولت‌های اروپایی به طور چشمگیر و فزاینده‌ای در حال پشت کردن به برنامه‌های امداد و نجات مهاجرانند؛ برنامه‌هایی که می‌تواند میزان مرگ و میر مهاجران در دریا را کاهش دهد. در عوض آنها به دنبال محصور نگه‌داشتن هزاران مرد و زن و کودک بیچاره هستند که در میانه بحران لیبی گیر افتاده‌اند و در معرض آزارهای هولناک قرار دارند.”

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط