13.7 C
Paris
Friday, March 24, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

زن ۸۵ ساله اتریشی، ۹۵۰ هزار یورو را از ترس وارثان ریز کرد

زنی ۸۵ ساله در جنوب اتریش حدود ۹۵۰ هزار یورو پول را با قیچی ریز کرد واز بین برد. این مبلغ در رختخواب این پیرزن در آسایشگاه سالمندان پیدا شده و پلیس جنایی در حال حاضر در پی بررسی این موضوع است.
گفته میشود که این پولها به عمد توسط این پیرزن ریز شده است و پلیس احتمال میدهد این اقدام در اثر اختلاف او با وارثان صورت گرفته باشد.
تنها پنج روز از اقامت این مهمان جدید خانه سالمندان میگذشت و او در این مدت کوتاه اقامتش در این مرکز شگفتی جالب از خود به جای گذاشت. وقتی که در اتاق او باز شد، روی تخت این پیرزن ۸۵ ساله حدود ۹۵۰ هزار یورو اسکناس ریز شده یافت میشود. اسکناسهای ۱۰۰ و ۵۰۰ یورویی که به طور منظم با قیچی بریده شده بودند.
پلیس گفته که تمام قطعات اسکناسهای خرد شده، پیدا شده و مانند پازل کنار هم چیده شده‌اند. بر اساس گفته های پلیس، پس از جمع آوری و چیدمان اسکناسها کنار یکدیگر، میزان اسکناسهای خرد شده ۹۵۰ هزار یورو ارزیابی شده است. علاوه بر این مبلغ، دفترچه حساب پس‌انداز این پیرزن هم در کنار اسکناسها پیدا شده که آن هم با قیچی ریز شده بود.
با این وجود و با اعلام ارزیابی پلیس مبنی بر تلاش پیرزن برای کوتاه ماندن دست وارثان از این مبلغ، نقشه او با اعلام رسمی مقامات بانک شکست خورده است. رئیس بانک “او.ای.ان.بی” اتریش گفته که این مبلغ جایگزین اسکناسهای ریز شده خواهد شد و در اختیار وارثان قرار خواهد گرفت.
این تصمیم مقامات بانک در حالی اعلام شده است که طبق قانون، زمانی اسکناسی آسیب دیده تعویض میشود که بیش از ۵۰ درصد از اسکناس موجود باشد و آسیبی مانند بریدگی و یا سوختگی در آن وجود نداشته باشد.
فریدریش هامر اشمیت از مقامات این بانک توضیح داده که در این مورد ویژه با توجه به وضع موجود باید تصمیم خاصی گرفته شود؛ این پول توسط وارثان و در همین وضع پیدا شده و آنان تقصیری در این موضوع نداشتهاند، بنابراین میتوانیم کل پول را به آنان بازگردانیم.
هامر اشمیت همچنین تاکید کرده که اگر ما این پول را به وارثان باز نگردانیم، در واقع افرادی را مجازات کردهایم که هیچ گناهی نداشتهاند.
این ثروت قابل توجه هم‌اکنون به یک دفتردار اسناد رسمی تحویل داده شده که باید طبق قوانین و با مشخص شدن وضعیت انحصار وراثت به عنوان ارث میان وارثان تقسیم شود.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط