5.4 C
Paris
Friday, December 8, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

زن آلمانی عضو داعش در عراق به اعدام محکوم شد

خبرگزاری آلمان گزارش کرده است یک زن مراکشی‌الاصل آلمانی که هویت او اعلام نشده در دادگاهی در بغداد به اتهام عضویت در گروه تروریستی داعش به اعدام محکوم شد.

این زن از آلمان به سوریه و سپس از آنجا به عراق رفته بود تا در کنار اعضای گروه داعش بجنگد.

در رأی دادگاه که روز یک‌شنبه ۲۱ ژانویه ۲۰۱۸ برابر با اول بهمن ۱۳۹۶ منتشر شده، آمده است که این زن با اقدامات خود به گروه تروریستی داعش کمک کرده تا به نیروهای امنیتی عراق حمله کنند.

سخنگوی دادگاه به نقل از قاضی این پرونده گفته است: «این زن حمایت لجستیکی و کمک برای گروه‌های تروریستی فراهم کرده تا آنها دست به جنایت بزنند.» علاوه بر این، او دو دخترش را به این منطقه آورده تا به عقد مردان داعش درآیند.

دادگاه بر اساس قانون ضد ترور عراق این زن را به اعدام با چوبه دار محکوم کرده است. این رأی اما قابل تجدیدنظرخواهی است.

اطلاعات دقیق درباره هویت این متهم منتشر نشده است. تابستان گذشته پس از آزادسازی موصل از دست نیروهای داعش، چهار زن آلمانی متهم به عضویت در داعش دستگیر شدند.

بر اساس تحقیقاتی که نشریه آلمانی اشپیگل انجام داده این چهار زن عبارتند از: لیندا و. دانش‌آموز، نادیا ۲۰ ساله به همراه مادر ۵۰ ساله‌اش به نام لامیا ک. که اهل مانهایم است و اصلیت مراکشی دارد و فاطیما م. که تبار چچنی دارد.

لامیا ک. مادر ۵۰ ساله مراکشی‌الاصل، پیش از سفرش به مناطق جنگی در سال ۲۰۱۴ مطالب اسلام‌گرایانه را در شبکه اینترنت منتشر می‌کرده است.

در سپتامبر گذشته یک دادگاه در عراق یک روس را به جرم عضویت در داعش و جنگیدن در کنار نیروهای داعش به اعدام با چوبه دار محکوم کرد.

هانس گئورگ ماسن، رئیس سازمان امنیت داخلی آلمان اخیرا نسبت به خطر اسلام‌گرایان هشدار فوری داده بود؛ به‌ویژه در مورد افرادی که از مناطق آزادشده‌ای که پیشتر در اشغال داعش بوده است، اکنون به آلمان بازمی‌گردند.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط