12.1 C
Paris
Friday, March 31, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

زنانی که سکوت را شکستند، شخصیت سال مجله تایم شدند

مجله تایم چهره سال و عکس روی جلد خود را زنانی انتخاب کرده که سکوتشان را درباره آزار جنسی شکسته‌اند.
مجله تایم چاپ آمریکا چهره سال خود را “شکنندگان سکوت” لقب داده است.

این جریان با هشتگ “من هم” گستره جهانی یافت و چهره‌های مشهور زیادی از عالم سیاست تا هالیوود اعلام کردند که آنان هم قربانی تجاوز یا آزار بوده‌اند.

مجله تایم می‌گوید که این هشتگ بخشی از ماجرا بود نه همه آن.
ادوارد فلسنتال، سردبیر مجله تایم، چاپ آمریکا، در گفتگو با شبکه خبری ان‌بی‌سی این موج را سریعترین تغییر اجتماعی در دهه های گذشته دانسته است که با “حرکت شجاعانه صدها زن و شماری از مردان شروع شد که پا پیش گذاشتند و داستانشان را تعریف کردند.”

موج اتهام‌ها علیه هاروی واینستین، تهیه‌کننده صاحب‌نام و پرنفوذ هالیوود، باعث شروع این جنبش شد هرچند هشتگ و شعار “من هم” سال‌ها قبل مورد استفاده قرار گرفته بود.

تارانو بورک، یک فعال اجتماعی زن و سیاه‌پوست ده سال قبل کمپینی را با این اسم راه انداخته بود.
مجله تایم تصویر روی جلد خود را مجموعه‌ای از زنان با تاریخچه‌های متفاوت انتخاب کرده است.
اشلی جاد، یکی از بازیگرانی که برای اولین بار علیه هاروی واینستین سخن گفت و تیلور سوییفت، خواننده‌ای که علیه یکی از اعضای سابق گروهش شکایت کرده بود، در این عکس دیده می‌شوند.

ایزابل پاسکال، یک کارگر ۴۲ ساله مزرعه در مکزیک، آدام لوا، زنی ۴۰ ساله از ساکرامانتو و سوزان فولر که شکایتش علیه مدیر اوبر باعث برکناری او شد، نیز در این تصویر هستند.

مجله تایم می گوید زنان و مردانی که سکوت را شکسته اند از تمام نژادها، طبقات اجتماعی، و گوشه گوشه جهان هستند. این جریان به گفته گردانندگان این مجله، رهبر خاصی ندارد و انتشار هشتگ “METOO” که بعدها به چندین زبان دنیا از جمله فارسی و هشتگ “من هم” ترجمه شد توانست میلیون ها قربانی آزار جنسی از سراسر جهان را زیر چتر واحدی متحد کند تا از تجربه های خود برای اولین بار علنا صحبت کنند.

به گفته گردانندگان این مجله این عده توانسته اند در کنار هم شرم و ترس از قربانی تجاوز بودن را به خشم و طغیان علیه عاملان آن تبدیل کنند، هزاران نفر را به دنبال ایجاد تغییر به خیابان ها بیاورند، و مردان قدرتمندی را که مرتکب آزار جنسی و تجاوز شده بودند در قبال رفتارشان مسئول بدانند.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط