15.1 C
Paris
Thursday, March 30, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

زخمی شدن چند ایرانی در انفجار شهر وان ترکیه

سفارت ایران در ترکیه خبر داد که تعدادی ایرانی در انفجار شهر وان مجروح شده اند.
در انفجار یک خودروی بمبگذاری شده در شهر وان واقع در جنوب شرق ترکیه دست‌کم ۴۸ نفر زخمی شدند. دو نفر از زخمی‌ها پلیس و ۴۶ نفر مردم عادی هستند. این خودرو مقارن ظهر روز دوشنبه ۱۲ سپتامبر۲۰۱۶ برابر با ۲۲ شهریور در مقابل دفتر حزب عدالت و توسعه، حزب حاکم ترکیه در شهر وان منفجر شده است.
به گفته فرماندار شهر وان، خودروی بمبگذاری شده در مقابل پست بازرسی دفتر این حزب منفجر شده و دو پلیس نگهبان حاضر در این پست زخمی شده‌اند.
شاهدان عینی به خبرگزاری‌ها گفته‌اند که شیشه‌های ساختمان‌های اطراف دفتر حزب عدالت و توسعه در اثر موج انفجار تخریب شده است.
خبرگزاری ایسنا به نقل از سفارت ایران در آنکارا نوشت، تعدادی از ایرانیان نیز در جمع مجروحین هستند. دو پلیس مجروح شده‌اند و حال یک نفر از مجروحین وخیم گزارش شده است.
مقام‌های ترکیه حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) را مسئول این حمله انفجاری می‌دانند. خود پ‌ک‌ک هنوز در این باره اظهار نظری نکرده است. وان شهری اکثرا کردنشین است و نزدیکترین شهر به منطقه اصلی فعالیت پ‌ک‌ک محسوب می‌شود.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط