5 C
Paris
Friday, January 27, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

رییس جدید بخش عملیات ایران در سازمان سیا کیست؟

او در سازمان سیا، سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا به «شاهزاده تاریکی» یا «آیت الله مایک» معروف است؛ کسی که مسول شکار اسامه بن لادن، رهبر پیشین شبکه تروریستی القاعده، و کشتن هزاران شبه نظامی اسلامگرا و صدها غیر نظامی در کارزار حملات پهبادهای آمریکا در پاکستان و یمن بوده است.

به گفته مقام های کنونی و قبلی اطلاعاتی، «مایکل دی آندریا» اینک مسول بخش عملیات ایران در سی آی ای است. این انتصاب و معرفی مدیر جدید ضد تروریسم از تشدید رویکرد سی آی ای در حوزه جاسوسی و عملیات مخفی تحت رهبری «مایک پمپئو» حکایت دارد.

ایران یکی از دشوارترین هدف های سی آی ای بوده است. سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا دسترسی بسیار محدودی به ایران دارد و سازمان های اطلاعاتی ایران نزدیک به چهار دهه کوشیده اند تا با عملیات جاسوسی و مخفی آمریکا مقابله کنند.

«مایکل دی آندریا» از خانواده ای می آید که دو نسل پیش از او در سی آی ای خدمت کرده اند. او با همسر مسلمان اش در ماموریتی خارج از آمریکا آشنا شد و برای ازدواج با او به اسلام گروید. هر چند به نظر نمی آید او چندان به آداب مسلمانی پایبند باشد.

عملیاتی که زیر نظر «دی آندریا» در خاورمیانه انجام می گرفت نقشی مهم در کشتن «عماد مغنیه» مسول عملیات بین المللی حزب الله، در سال ۲۰۰۸ داشت. سی آی ای در همکاری با اسراییلی ها، با یک خودروی بمبگذاری شده در دمشق مغنیه را از پای درآورد.

سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا از واکنش در ارتباط با این گزارش نیویورک تایمز خودداری کرده است چراکه این سازمان هویت ماموران مخفی خود را فاش نمی کند.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا با تعیین دی آندریا موضع و خطی مشی بسیار بسته دولت ایالات متحده دربرابر ایران را بیش از پیش نمایان کرده است.
رییس جمهوری آمریکا طی سفر اخیر خود به عربستان سعودی به صراحت از ایران بعنوان دشمنی نام برده بود که باید آن را از پای درآورد.

خلاصه مقاله ای از متیو روزنبرگ و ادم گلدمن در نیویورک تایمز

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط