11.7 C
Paris
Saturday, March 25, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

رکورد شمار زندانیان با جرایم تروریستی در اروپا

به گزارش یورونیوز، شمار افرادی که در پیوند با جرایم تروریستی در اروپا زندانی شده‌اند به بالاترین حد در دو دهه اخیر رسیده است.

بر اساس مطالعه‌ای که «آی‌سی‌اس‌آر»، مرکز بین المللی مطالعات بنیادگرایی انجام داده و نتایج آن را اخیرا منتشر کرده، در حال حاضر بیش از هزار و ۴۰۰ نفر در ۱۰ کشور اروپایی به دلیل ارتکاب به جرایمی در پیوند با تروریسم زندانی هستند که بیشترین آنها یعنی ۵۴۹ نفر در زندان‌های فرانسه به سر می‌برند. پس از فرانسه، ۳۲۹ نفر مجرم تروریستی در اسپانیا، ۲۳۸ نفر در بریتانیا و ۱۳۶ نفر نیز در بلژیک دوران زندان خود را سپری می‌کنند. کشورهای دیگری که در این گزارش ذکر شده عبارتند از: سوئد ۵۳، هلند ۳۶، نروژ ۳۴، یونان حدود ۲۰ و دانمارک ۱۹ نفر.

با این حال بر اساس آنچه در همین گزارش آمده اگر زندانیانی را هم که به دلیل داشتن «نشانه‌های رادیکال شدن» تحت نظارت قرار دارند در نظر بگیریم، شمار زندانیان وابسته به جرایم تروریستی به بیش از ۳ هزار نفر می‌رسد.

۸۲ درصد از زندانیان در اروپا را اسلام‌گرایان افراطی با ۸۲ درصد تشکیل می‌دهند در حالی که تنها حدود ۷ درصد از آنان از حامیان راست افراطی هستند. ۱۰ درصد دیگر را زندانیان تروریستی طبقه‌بندی شده به عنوان «متفرقه» تشکیل می‌دهند که از اعضای گروه جدایی‌طلب و منحله باسک، اتا بوده‌اند و باقی را برخی اعضای گروه‌های کرد مانند پ‌کاکا یا افرادی تشکیل می‌دهند که از ایدئولوژی خاصی پیروی نمی‌کنند. کمتر از یک درصد از این زندانیان نیز در گروه چپگرایان تندرو و آنارشیست‌ها طبقه‌بندی می‌شوند که بیشتر آنها در یونان در بازداشت هستند.

در بخشی از این مطالعه درباره رادیکال شدن افراد در زندان هشدار داده شده و آمده است: «۵۴ درصد از زندانیانی که به دلیل داشتن علائم افراط‌گرایی تحت نظارت قرار دارند، در ابتدا به عنوان مجرم “معمولی” وارد زندان شده بودند، نه با اتهام تروریستی.»

این گزارش همچنین یادآوری کرده که بافت جمعیتی افراطگرایان «طی یک دهه گذشته عمیقا تغییر یافته» است. نکته چشمگیر آن که در بین این زندانیان نسبت به گذشته تعداد زنان بیشتری به چشم می‌خورند و همچنین شمار اعضای گروه‌های راست افراطی در میان زندانیان تروریستی به سرعت در حال رشد است.

آی‌سی‌اس‌آر در گزارش خود با یادآوری این که دولت‌ها معمولا تمایل چندانی به پول خرج کردن برای زندان‌ها ندارند، با این حال از سیاستمداران و سیاستگذاران جهان خواسته است تا زندان‌ها را «ایمن و نظام‌مند» نگاه دارند تا بتوانند به شکلی کارآمدتر با تروریسم و ​​جرم و جنایت مبارزه کنند.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط