19.2 C
Paris
Wednesday, March 29, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

رونالدو برای پنجمین بار بهترین بازیکن جهان شد

بنابه گزارش ورزشی، کریستیانو رونالدو برای پنجمین بار توپ طلایی را به عنوان بهترین بازیکن جهان دریافت کرد. این جایزه از سوی مجله فرانس و با رأی یکصد روزنامه‌نگار ورزشی اهدا شد. لیونل مسی و نیمار در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

این دومین جایزه معتبر فردی سال ۲۰۱۷ دنیای فوتبال برای رونالدو است که هر دو بار، در رقابتی نزدیک با رقیب آرژانتینی رقم خورد.

ستاره رئال مادرید امسال جایزه بهترین بازیکن دنیا موسوم به «The Best» را هم دریافت کرده بود.

رونالدو حالا در کسب توپ طلا با لیونل مسی در عدد پنج به تساوی رسیده است. رونالدو قبلاً در سال‌های ۲۰۰۸، ۲۰۱۳، ۲۰۱۴ و همچنین پارسال، توپ طلا را برده بود.

امسال مسی در رده دوم ایستاد و نیمار سوم شد. جان‌لوئیجی بوفون، سنگربان یوونتوس و تیم ملی ایتالیا در رده چهارم قرار گرفت. لوکا مودریچ از رئال مادرید و کرواسی نیز رده پنجم را از آن خودش کرد.

سرجیو راموس، کیلیان امباپه، انگولو کانته، روبرت لواندوفسکی و هری کین در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

رونالدو و مسی در حالی برنده پنج توپ طلا شده‌اند که هیچ بازیکن دیگری در تاریخ فوتبال، حتی چهار بار هم نتوانسته به این عنوان برسد.

یوهان کرویف از هلند، میشل پلاتینی از فرانسه و مارکو فان باستن از هلند هر کدام سه بار توپ طلا را به خود اختصاص داده‌اند.

آخرین بازیکنی که غیر از رونالدو و مسی توپ طلا برده، کاکا از برزیل است که سال ۲۰۰۷ این عنوان را نصیب خود کرد. او به تازگی از فوتبال خداحافظی کرده است.

رونالدو که در پنج سال گذشته، چهار بار برنده توپ طلا شده، در جام جهانی ۲۰۱۸ با تیم ملی کشورش مقابل ایران قرار خواهد گرفت.

در جمع کشورهایی که بازیکنان‌شان برنده توپ طلا شده‌اند، آلمان با هلند و پرتغال هفت بار این جایزه را تصاحب کرده‌اند. فرانسه هم شش دوره موفق به کسب توپ طلا شده است.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط