15.1 C
Paris
Thursday, March 30, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

رهبر درواویش، درگیری های چند روز گذشته تهران را محکوم کرد

بنابه گزارش های منتشر شده، نورعلی تابنده، قطب دراویش گنابادی با انتشار بیانیه‌ای وقایع روزهای گذشته در حوالی منزلش در تهران را محکوم و خواستار برخورد مسئولان با «عاملان حادثه خشونت‌بار اخیر اعم از کسانی که به نام درویشی در وقوع آن دخالت داشته‌اند، مطابق قانون و عدالت» شد.

در جریان خشونت‌های دوشنبه شب در خیابان هفتم گلستان تهران در منطقه پاسداران تهران ۳ عضو نیروی انتظامی و دو بسیجی کشته شدند.

سایت مجذوبان نور، پایگاه اطلاع‌رسانی دراویش گنابادی، نسخه‌ای از نامه آقای تابنده را منتشر کرده است.

مجذوب‌علیشاه، سرسلسله دراویش گنابادی در نامه خود با انتقاد از شماری از هوادارانش نوشته است: «محرک این قائله عمدتا غلبه احساسات، قضاوت اشتباه، نادانی و عدم رعایت دستورات موکد این جانب توسط چند تن از دراویش علی‌رغم میل و اراده من و تذکراتی که چند بار داده و نصیحت کرده بودم، صورت گرفت که به هیچ‌ وجه مورد تایید نیست و این قبیل رفتارها را محکوم می‌کنم.»

قطب طریقت گنابادی با رد ارتباط خود با سایت‌های منتسب به خود اعلام کرد: «در القای اشتباهات یا اغراضی که این واقعه را رقم زد بعضی سایت‌ها دخالت مستقیم داشتند. لازم می‌دانم صراحتاً اعلام کنم که هیچ سایتی حتی اگر به عنوان من باشد یا خود را وابسته به من معرفی کند، مربوط به من نیست و من دخالتی در آن ندارم لذا مطالب آن ربطی به من ندارد. چنان که به همه فقرا توصیه اکید می‌کنم که صرفاً از دستورات صریح من و نه آن چه به من نسبت داده می‌شود تبعیت کنند.»

دراویش گنابادی از بیش از یک دهه پیش بارها با مقام‌های قضایی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران درگیر شده اند. در ماه‌های گذشته این درگیری به تهران و اطراف منازل آقای تابنده کشیده شده است. این درحالی است که این سلسله صوفی، یکی از متشرع‌ترین گروه‌های اهل طریقت در ایران به شمار می‌رود.

آقای تابنده در پایان دومین بیانیه خود در دو روز گذشته «از همه برادران و خواهران ایمانی» خواسته است تا «برای بازگشت آرامش و برقراری نظم مجدد تا اطلاع ثانوی از مسافرت به تهران به عنوان شرکت در مجالس فقری خودداری کنند.» وی همچنین از تعطیلی موقت جلسات ملاقات در اقامتگاه وی و «دیگر مجالس فقری تهران» خبر داده است.

 

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط