21.4 C
Paris
Sunday, July 21, 2024

رسانه تصویری یوتیوب کیفیت ویدیوهایش را با اچ‌.دی‌.آر ارتقاء می دهد

بنا به گزارش رسانه ها، بزودی یوتیوب از تکنولوژی اچ‌.دی‌.آر استفاده خواهد کرد تا ویدیوهایش زنده‌تر و واقعی‌تر جلوه نماید.
کلیپ‌های اچ‌دی‌آر، طیف گسترده‌تری از رنگ و سطوح بیشتری از تاریکی و روشنی را در خود جای می‌دهند. این ویژگی امکان می‌دهد که کنتراست تصاویر بیشتر شود و جزئیات بیشتری در آنان دیده شود.
البته بیننده برای مشاهده این تصاویر بهبود یافته نیازمند یک صفحه نمایش سازگار با این فرمت است.
ماهیت ویدیوهای اچ‌.دی‌.آر به گونه‌ای است که در صورت پخش آنان به صورت نرمال، در مواردی ممکن است عجیب به نظر برسند.
معرفی یکی از اولین شیوه‌های انتشار ویدیو با فرمت جدید توسط عموم مردم، در حالی از سوی یوتیوب صورت می‌پذیرد که سرویسهای ویژه ویدیو استریمینگ، از قبیل نتفلیکس و آمازون ویدیو چندین ماه است که فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی اچ‌دی‌آر را به مشترکان‌شان عرضه می‌کنند.
دو کنسول اکس‌باکس وان اس و پلی‌استیشن ۴ نیز اخیراً پشتیبانی از اچ‌دی‌آر را به امکانات خود اضافه کرده‌اند.
دیوید مرکر از گروه مشاوره «استراتژی آنالیتیکس» ‌گفت: “اقدام اخیر یوتیوب یک رای اعتماد بزرگ به اچ‌دی‌آر است. در واقع، کل ماجرا درباره سفیدهای «سفیدتر» و سیاه‌های «سیاه‌تر» است. چنین حرفی در وهله اول ممکن است لوس‌بازی به نظر برسد؛ ولی هنگامی که یک دموی خوب را ببینید، می‌تواند جلوه حقیقتاً چشمگیری داشته باشد.”

در حال حاضر، اکثر تلویزیونهای 4K، از این فرمت پشتیبانی می‌کنند. اما این موضوع در مورد مونیتور کامپیوترها و صفحه نمایش لپتاپ‌ها صادق نیست و به سختی می‌توان مدلی از آنان در بازار یافت که مجهز به چنین قابلیتی باشند.
مضاف بر اینکه تولیدکنندگان بالقوه این ویدیوها نیز، لازم است دوربین و نرم‌افزارهای تدوین سازگار با اچ‌دی‌آر در اختیار داشته‌باشند.
نرم‌افزارهای Final Cut Pro X، Premiere Pto و Avid، همگی امکان پشتیبانی از فرمت اچ‌دی‌آر را در ماه‌های اخیر به خدمات خود افزوده‌اند.
ولی نرم‌افزارهای ساده‌تری که کاربرانشان عمدتاً مصرف کنندگان عادی (و نه لزوماً حرفه‌ای) هستند، هنوز در این باره اقدامی نکرده‌اند. بهترین مثال در این زمینه، ابزار داخلی یوتیوب برای تدوین ویدیو است که در حال حاضر امکان کار با فرمت اچ‌دی‌آر را ندارد.
با این حال، انتظار می‌رود که اقدام اخیر یوتیوب، در میان مدت، به همه‌گیر شدن و جا افتادن اچ‌دی‌آر کمک قابل توجهی کند.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط