15.2 C
Paris
Monday, June 27, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

رئیس جمهور فرانسه: مواضع ترامپ درقبال کره و ایران، اتحاد اروپا را ضروری‌ تر ساخت

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، در پایان نشست شورای اروپا در بروکسل گفت که موضع رئیس جمهوری آمریکا در قبال کره شمالی و ایران ایجاب می کند که کشورهای اروپایی بیش از گذشته صفوف خود را متحد و منسجم کنند.

به همین مناسبت رئیس جمهوری فرانسه از حمایت ٢٨ کشور عضو اتحادیۀ اروپا از توافق اتمی با ایران ابراز خشنودی کرد.

او همچنین گفت که پیشرفت های ماههای اخیر اروپا در زمینۀ دفاعی به دلیل انزواطلبی دولت دونالد ترامپ شتاب بیشتری یافته، به ویژه در نزد آن کشورهایی که ائتلاف نظامی آمریکا و اروپا را جایگزین طرح دفاعی مستقل اروپا می دانستند.

٢٨ کشور عضو اتحادیۀ اروپا توافق کردند تا همکاری هایشان را در زمینۀ نظامی و تحقیقات نظامی تقویت کنند.

صدراعظم آلمان فدرال، آنگلا مرکل، دیروز پنجشنبه نوزدهم اکتبر اعلام کرد که کشورهای اروپایی همۀ تلاش خود را برای نجات توافق اتمی با ایران انجام می دهند و برای این منظور تماس خود را با کنگرۀ آمریکا حفظ می کنند.

با این حال، صدراعظم آلمان فدرال از برخی اقدام های جمهوری اسلامی در خاورمیانه به ویژه در یمن ابراز تأسف کرد و آنها را غیرسازنده توصیف نمود.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، نیز می گوید که مایل است گفتگوهایی را با ایران دربارۀ فعالیت های موشکی و نفوذ این کشور در منطقه آغاز کند.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط