19.5 C
Paris
Friday, September 29, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

دوچرخه‌سواری زنان در معرض دید نامحرم، حرام است

طی حکمی که در سایت رهبر ایران منتشر شده، دوچرخه‌سواری زنان در مجامع عمومی حرام اعلام شده است.
در این وب سایت از آیت الله خامنه ای رهبر ایران درباره انتشار خبری از طرف دفترش مبنی بر جایز بودن دوچرخه‌سواری زنان با رعایت نکات شرعی سوال شده و درباره صحت و سقم این خبر توضیح خواسته شده است.
در جوابی که به این سوال منتشر گردیده، به صراحت گفته شده است که دوچرخه‌سواری بانوان در مجامع عمومی و نیز در جایی که در معرض دید نامحرم باشد، حرام است.
چند هفته پیش معاون رئیس‌جمهور ایران در امور زنان و خانواده، در توئیتر خود نوشته بود که طبق اعلام دفتر رهبر انقلاب دوچرخه سواری بانوان با رعایت موازین شرعی بلامانع است.
در واکنش به این توئیت، حدود یک هفته پیش خبرگزاری فارس هم پاسخ دفتر آیت‌الله خامنه‌ای را به استفتای این خبرگزاری درباره دوچرخه‌سواری زنان منتشر کرد.
در پاسخ دفتر آیت‌الله خامنه‌ای به خبرگزاری فارس آمده بود که؛ دوچرخه‌سواری بانوان در مجامع عمومی و در منظر نامحرم، غالبا موجب جلب نظر مردان و در معرض فتنه و به فساد کشیده شدن اجتماع و منافی با عفت بانوان است و لازم است ترک شود و در صورتی که در منظر نامحرم نباشد اشکال ندارد.
این طرح که در نقاط مختلف ایران انجام می‌شود، حدود یک ماه پیش به دلیل برخورد نیروی انتظامی با دوچرخه‌سواران زن در بعضی مناطق خبرساز شد و به همین دلیل موضوع دوچرخه‌سواری زنان در معابر عمومی دوباره مطرح گردید.
در اعتراض به این برخوردها، تصاویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که در آن دوچرخه‌سواران مرد و زن پلاکاردهای آری به حق دوچرخه سواری زنان را روی دوچرخه‌شان نصب کرده بودند یا در دست داشتند.
با وجود اعمال برخی محدودیت‌ها در ایران قانونی که به صراحت دوچرخه‌سواری زنان را منع کند وجود ندارد.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط