17.8 C
Paris
Tuesday, June 28, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

دستگیری ۲۱ عضو گروه تروریستی داعش در مشهد

بنابه گزارش رسانه های ایران، معاون دادستان مشهد اعلام کرد که ۲۱ نفر از عوامل ایرانی و افغان گروه حکومت اسلامی، داعش، که قصد انجام عملیات انتحاری در ایران را داشتند در شهر مشهد دستگیر شده‌اند.

حسن حیدری، معاون دادستان، در مصاحبه با شماره روز پنج‌شنبه، ۱۵ تیرماه، روزنامه خراسان، بدون اشاره به تعداد گفت که برخی از دستگیرشدگان ایرانی و برخی افغان هستند و این افراد با جعل و سوء استفاده از اسناد وارد کشور شده‌اند.

آقای حیدری اعلام کرد که این افراد «پس از فراگیری آموزش های جنگی و انتحاری و یا بیعت با سرکردگان داعش وارد کشور شده‌اند.

وی همچنین بدون اشاره به جزئیات گفت که بعضی از این دستگیرشدگان پیشتر اقدامات و عملیاتی را به نفع داعش در خارج از کشور انجام داده‌اند.

به گفته آقای حیدری، در بازجویی ها مشخص شده که این افراد «قصد انجام عملیات های مختلفی مانند عملیات انغماسی و یا انتحاری را داشتند.

معاون دادستان مشهد جزئیات بیشتری درباره دستگیری این افراد بیان نکرد.

حملات روز چهارشنبه، ۱۷ خردادماه، در تهران عملیات انغماسی توصیف شده بود.

آن طور که در گزارش‌ها توصیف شده، در عملیات انغماسی نیروهای گروه حکومت اسلامی در ابتدا اقدام به درگیری و کشتار افراد با سلاح می‌کنند و هنگامی که احتمال دستگیر شدن‌شان وجود داشته باشد، خود را منفجر می‌کنند.

ساختمان مجلس و آرامگاه آیت‌الله خمینی در تهران روز ۱۷ خردادماه هدف دو حمله همزمان قرار گرفتند که ساعاتی بعد گروه حکومت اسلامی، داعش، مسئولیت آنها را بر عهده گرفت.

در این حمله ۱۷ تن کشته و بیش از ۵۰ تن نیز زخمی شدند.

پس از آن، مقام های امنیتی و قضایی ایران اعلام کردند که ده‌ها تن را در استان‌های البرز، آذربایجان غربی، فارس، کرمانشاه و کردستان دستگیر کرده‌اند.

در همین حال احمدرضا پوردستان، جانشین فرمانده ارتش ایران، روز چهارشنبه هفتم تیر اعلام کرد که تاکنون ۶۰ گروه تروریستی وارد ایران شده، اما هیچ کدام نتوانسته اند موفق شوند.

آقای پوردستان به تاریخ ورود این گروه ها به ایران اشاره ای نکرد.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط