3.8 C
Paris
Monday, December 4, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

دستگیری یک ایرانی اسلام‌گرا به ظن اقدام تروریستی در آلمان

پلیس ضد ترور آلمان یک ایرانی را به دلیل طراحی “حمله ترویستی با انگیزه اسلام‌گرایانه” دستگیر کرده است. بر اساس گزارش دادستانی کل کشور این شهروند ایرانی مقادیر نامشخصی از سموم سیانید و ریسین برای این منظور تهیه کرده است.

در شهر کاستروپ-راوکسل واقع در منطقه روهر در ایالت نورداین-وستفالن آلمان ماموران پلیس ضد ترور یک مرد ۳۲ ساله ایرانی را دستگیر و آپارتمان او را بازرسی کردند. شهر کاستروپ-راوکسل ۷۳ هزار نفر جمعیت دارد.

به گفته دادستانی دوسلدورف این شهروند ایرانی یک “حمله با انگیزه اسلام‌گرایانه” را طراحی کرده است.

دادستان عمومی دوسلدورف، پلیس رکلیگ‌هاوزن و مونستر اعلام کردند که این مرد مظنون سموم “سیانید و ریسین” برای این “اقدام جنایتکارانه” خود تهیه کرده است.

رسانه‌های آلمان هنوز درباره جزئیات و اهداف این حمله توضیحات بیشتری ارائه نکردند.

به گفته موسسه روبرت کخ (RKI) آلمان ماده سمی ریسین در فهرست سلاح‌های جنگی تحت عنوان “سلاح‌های بیولوژیکی” قرار دارد. ریسین (رایسین) ماده‌ای بسیار سمی است که حتی مقدار اندکی از آن به اندازهٔ چند دانهٔ نمک خوراکی می‌تواند انسان بالغ را از پای درآورد. این سم بسیار خطرناک از گیاه کرچک تهیه می‌شود.

اثر سمی ریسین ده‌ها برابر بیشتر از سیانور است.

گفته می‌شود پادزهر خاصی نیز برای آن وجود ندارد. سیانید نیز بسیار سمی است، حتی کوچک‌ترین مقدار آن برای انسان کشنده است.

پلیس آلمان مظنون بازداشت شده ایرانی را اقدام به تدارک یک عمل خشونت‌آمیز جدی و خطرناک علیه دولت متهم کرده است.

“وست‌دویچر روندفونک کلن” WDR در گزارش خود از بازداشت دونفر خبر داده است. طبق این گزارش افراد دستگیر شده دو برادر هستند و در حین دستگیری هیچ‌گونه مقاومتی از خود نشان نداده‌اند.

مدارک و اسناد به دست‌آمده در حال بررسی و ارزیابی است. در حال حاضر دفتر مرکزی پیگرد تروریسم نوردراین-وستفالن، واحدی از دفتر دادستانی عمومی دوسلدورف مسئول رسیدگی به این پرونده است و هنوز مشخص نیست که متهم بازداشت شده به دادگاه معرفی خواهد شد یا خیر.

شمار زیادی از نیروهای پلیس، آتش‌نشانی و نیروهای امدادی در محل حضور داشتند. بسیاری از نیروهای اورژانس لباس‌های ویژه محافظتی پوشیده بودند.

کارکنان موسسه روبرت کخ نیز به دلیل خطرات بیولوژیکی و شیمیایی برای کارکنان اورژانس به عنوان مشاور در محل حضور داشتند. چندین کارمند اداره پلیس جنایی فدرال آلمان نیز در محل مستقر شده‌اند.

یک واحد ویژه در آتش نشانی برای مقابله با آلودگی احتمالی در رکلیگ هاوزن ایجاد شده و اقلام کشف‌شده در بشکه‌های آبی به آتش‌نشانی انتقال پیدا کرده‌اند.

طبق گزارش رسانه‌های آلمان اداره پلیس جنایی فدرال چندین روز در حال رصد این ایرانی بوده است.

رسانه‌های آلمان در گزارش‌ها خود به این موضوع هم اشاره کردند که “سرویس مخفی” یک کشور دوست به مقامات امنیتی آلمان درباره “خطر حمله با بمب شیمیایی” هشدار داده است.

رادیو آلمان

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط