23.9 C
Paris
Friday, July 19, 2024

در کدام کشورها بیشتر به زنان متلک می‌گویند؟

یک موسسه تحقیقاتی در فرانسه موارد آزارهای خیابانی که زنان با آن مواجه می‌شوند را مورد مطالعه قرار داده است. در این تحقیق کشورهای فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، آلمان، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا در نظر گرفته شده‌اند.

در حدود ۶ هزار و ۲۵ زن بالای ۱۸ سال – به طور تقریبی ۱۰۰۰ زن از هر کشور- در این تحقیق شرکت کردند. آنها درباره تجربیات آزار خیابانی در طول سال گذشته و زندگی‌شان صحبت کردند و به سوالات پاسخ دادند.

موسسه تحقیقاتی ژان ژورس که به حزب سوسیالیست فرانسه وابسته است به همراه مرکز مطالعات مترقی اروپا این مطالعه را انجام داده‌اند.

طبق نتایج به دست آمده از این تحقیق ۱۴ درصد از زنان کشورهای اروپایی گفته‌اند در طول سال گذشته با مردانی مواجه شده‌اند که برای جلب توجه‌شان در خیابان سوت زده‌اند. در این میان اسپانیا با ۲۳ درصد بیشتر تعداد و ایتالیا با ۱۰٪ کمترین موارد سوت زدن را داشته‌اند.

اگر نتایج این تحقیق بر اساس گروه‌های سنی تقسیم شود، نشان می‌دهد اکثر زنانی که با سوت زدن در خیابان مردان مواجه شده‌اند در گروه سنی ۱۸ تا ۲۵ سال هستند. ۶۵ درصد از زنان اسپانیایی در این گروه سنی مورد آزار خیابانی به صورت سوت زدن قرار گرفته‌اند. بعد از اسپانیا زنان کشورهای آلمان با ۴۸ درصد، ایتالیا با ۴۱ درصد، فرانسه با ۳۷ درصد، آمریکا با ۳۵ درصد و در انتها بریتانیا با ۳۵ درصد در طول سال گذشته با سوت زدن مردان در خیابان مواجه شده‌اند.

اگر میزان مواجه شدن زنان با سوت زدن مردان در خیابان در طول زندگی مطالعه شود، نتیجه افزایش چشمگیری خواهد داشت.

بین جوان بودن زنان و مورد آزار خیابانی قرار گرفتن، رابطه‌ای مستقیم وجود دارد. در همه کشورهای مورد مطالعه هرچه زنان جوان‌تر باشند، بیشتر در معرض آزار خیابانی قرار می‌گیرند.

موارد دیگری از آزار خیابانی چون مورد خطاب گرفتن با متلک یعنی «کلمات توهین‌آمیز یا جنسیت‌زده» یا «حرکات بدن با اشاره به مفاهیم جنسی» نیز در این تحقیقات مورد مطالعه قرار گرفته است. ۸ درصد از زنان کشورهای اتحادیه اروپا در طول سال گذشته به طور متوسط با «کلمات توهین‌آمیز یا جنسیت‌زده» مورد خطاب قرار گرفته‌اند. بیشتر میزان در میان زنان آلمانی با ۱۳ درصد و کمترین زنان ایتالیا با ۵ درصد گزارش شده است.

تجربه مواجه شدن زنان با «حرکات بدن با اشاره به مفاهیم جنسی» در خیابان در بیشتر کشورهای مورد مطالعه ۶ درصد است. بیشتر میزان اسپانیا با ۸ درصد و کمترین ایتالیا با ۵ درصد گزارش شده است.

 

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط