16.2 C
Paris
Thursday, June 1, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

درگیری پلیس فرانسه با پناهجویان اردوگاه کاله

به گزارش آریا نیوز، و به نقل از خبرگزاری ها، پلیس فرانسه با پناهجویان اردوگاهی که جنگل نامیده می‌شود و در نقطه‌ای بیرون از بندر کاله قرار دارد، درگیر شده و این مهاجران به طرف پلیس بطری پرتاب کرده‌اند.
قرار است این اردوگاه روز دوشنبه تعطیل شود.
پیشتر هزاران اعلامیه در این منطقه پخش شده بود که به ساکنان هشدار می‌داد پیش از آنکه اردوگاه با بولدوزر خراب بشود، آن را ترک کنند.
در همین حال اولین گروه از کودکانی که بدون والدین‌شان در این اردوگاه بودند به بریتانیا منتقل شده‌اند.
انتقال این کودکان تحت مقرراتی انجام شده است که اجازه می‌دهد کودکان در معرض آسیب یعنی دختران و پسرهای کمتر از ۱۳ سال به بریتانیا پناهنده شوند.
اولین گروه از این کودکان که منتقل می‌شوند شامل ۳۹ پسر است که بستگانی در بریتانیا دارند.
ساکنان اردوگاه کاله حدود ۱۰ هزار نفر تخمین زده می‌شوند و قرار است اغلب آنها در اردوگاه‌های دیگری در سایر نقاط فرانسه اسکان داده شوند.
گزارش شده است که یک گروه ۵۰ نفره از مهاجران روز شنبه به سوی پلیس فرانسه سنگ پرتاب کرده‌اند و پلیس نیز با نارنجک دودزا و باتوم با آنها مقابله کرده است.
سازمان‌های خیریه می‌گویند برخی از این مهاجران به این دلیل اردوگاه کاله را ترک نمی‌کنند که مایل نیستند به سایر نقاط فرانسه منتقل شوند و می‌خواهند به بریتانیا بروند.
اما با وجود شرایط نامطلوب و گل و لای و کثیفی اردوگاه کاله، بسیاری از مهاجران اینجا را خانه خودشان می‌دانند.
مقام‌های فرانسوی ۱۰ هزار اعلامیه در منطقه پخش کرده‌اند که به مردم می‌گوید از روز یکشنبه اتوبوس‌هایی برای انتقال آنها به سایر نقاط فرانسه فرستاده خواهند شد و آنها در این مراکز امکان خواهند یافت که درخواست پناهندگی کنند.
اردوگاه موسوم به جنگل در نزدیکی بندر کاله فرانسه قرار دارد و نزدیک به تونلی است که فرانسه را به بریتانیا وصل می‌کند.
تعداد ساکنان رسمی این اردوگاه ۷ هزار نفر است اما گروه‌های خیریه تعداد آنها را نزدیک به ۱۰ هزار نفر می‌دانند.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط