7.4 C
Paris
Friday, December 8, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

دروازه‌بان تیم فوتبال زنان آمریکا سپ بلاتر را به آزار جنسی متهم کرد

هوپ سولو، دروازه‌بان تیم فوتبال زنان آمریکا، سپ بلاتر، رئیس سابق فدراسیون بین‌المللی فوتبال را به آزار و اذیت جنسی متهم کرده است.

هوپ سولو در مصاحبه با روزنامه پرتغالی اکسپرسو گفته است آقای بلاتر پیش از مراسم برترین‌های فیفا در سال ۲۰۱۳ او را “دستمالی کرده” است.

آقای بلاتر ۸۱ ساله که در سال ۱۹۹۸ به عنوان رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال منصوب شد، در سال ۲۰۱۵ پس از ۱۷ سال به اتهام فساد از این سمت کنار گذاشته شد.

خانم سولو که به همراه تیم آمریکا در جام جهانی قهرمان شده گفته است از این اتفاق به شدت شوکه شده بود اما برای اعطای جایزه خودش را “جمع و جور” کرده بود.

سخنگوی آقای بلاتر، اتهامات هوپ سولو را رد کرده و آن را “مضحک” خوانده است.

خانم سولو که بیش از یکصد بار برای تیم ملی فوتبال زنان آمریکا بازی کرده، ماه پیش در توییتی گفت که آزار و اذیت جنسی در جهان ورزش شایع است.

اخیرا شماری از چهره‌های سرشناس به آزار و اذیت جنسی متهم شده‌اند. هاروی واینستین، تهیه‌کننده هالیوود، کوین اسپیسی، هنرپیشه، لوئی سی کی، کمدین و استیون سیگال از جمله این افراد هستند.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط