19.5 C
Paris
Friday, September 29, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

درخواست توافق بر سر قوانین رفتاری تهران و واشنگتن در خلیج فارس

یک فرمانده ارشد نظامی ایالات متحده می گوید رویارویی های نزدیک نیروی دریایی آمریکا و قایق های نظامی ایران در خلیج فارس تاکیدی است بر این که دو طرف باید بر سر یک رشته “قوانین رفتاری” برای پرهیز از اشتباهات محاسباتی خطرناک، توافق کنند.
خبرگزاری رویترز روز دوشنبه به نقل از جان ریچاردسون فرمانده عملیات نیروی دریایی آمریکا گزارش داد توافق هایی از این دست میان ایالات متحده و روسیه و چین به کاهش چنین خطرهایی کمک کرده است.
به گفته ریچاردسون، “این ها برخی از مسائل بی ثبات کننده بالقوه است که با یک اشتباه محاسباتی تاکتیکی و نزدیک شدن به اینگونه مسائل، حاشیه را باریکتر می کند و خطای انسانی می تواند نقش بیشتر و بیشتری داشته باشد.”
رویترز در این گزارش همچنین می گوید که سال ها دشمنی میان تهران و واشنگتن، با توافق اتمی تیر ماه سال گذشته و لغو برخی تحریم های ایران در ماه ژانویه، اندکی بهبود یافت.
جان ریچاردسون در سمیناری در واشنگتن گفت فرماندهان هر دو طرف باید ابزاری برای بحث درباره رویدادها را داشته باشند.
او در این نشست گفت: “ما تمرین های دریایی بسیار مفیدی را برای اهداف بازدارندگی با روسیه و چین داشته ایم.”
مقامات آمریکایی می گویند در سال جاری میلادی بیش از ۳۰ مورد برخورد نزدیک میان نیروهای آمریکایی و ایرانی در خلیج فارس صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال قبل دوبرابر است.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط