14.4 C
Paris
Monday, October 3, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

خودکشی پناهنده سوری مظنون به تروریسم در زندان آلمان

بنا به گزارش خبرگزاری ها، جابر البکر در زندان امنیتی آلمان خود را حلق آویز کرده است.
پلیس آلمان می گوید پیکر حلق آویز شدۀ جمال البکر، جوان ۲۱ سالۀ سوری مظنون به تلاش برای اقدام تروریستی را شامگاه چهارشنبه در سلول اش یافته است. وزارت دادگستری این کشور خبر خودکشی وی را تایید کرده و قرار است صبح پنجشنبه یک کنفرانس خبری در این باره برگزار شود.
رسانه های آلمان در ساعات پایانی روز چهارشنبه خبر دادند که پناهنده سوری مظنون به تلاش برای انجام حملات تروریستی در آلمان، در زندان دست به خودکشی زده است.
جابر البکر ۲۲ ساله، که از سال ۲۰۱۵ به عنوان پناهنده در آلمان زندگی می‌کرد، روز دوشنبه پس از دو روز جستجوی گسترده پلیس آلمان، در شهر لایپزیگ در شرق آن کشور دستگیر شد.
پلیس آلمان می‌گوید او قصد بمبگذاری در فرودگاه برلین و انجام حملاتی مشابه حملات سال گذشته در بروکسل و پاریس داشت. ماموران امنیتی پیشتر در منزل او در کمنیتس مواد منفجره پیدا کرده بودند.
به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از وبسایت اشپیگل، مقام‌های قضایی آلمان پیدا شدن جسد جابر البکر در سلول زندان را تایید کرده‌اند؛ با این حال هنوز مشخص نیست او چگونه اقدام به خودکشی کرده است.
به گزارش اشپیگل، از آنجا که احتمال اقدام به اعتصاب غذا یا دست زدن به خودکشی این متهم می‌رفت، ماموران امنیتی ۲۴ ساعته او را در زندان تحت نظر داشتند.
در گزارشی دیگر در همین زمینه، شبکه دویچه وله گفت جابر البکر خود را در زندان حلق‌آویز کرده است.
مقام‌های آلمان هنوز بطور رسمی در این باره اظهار نظر نکرده‌اند.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط