23.9 C
Paris
Friday, July 19, 2024

حمله یک زن با کاتر به مشتریان سوپرمارکت در جنوب فرانسه

بنابه گزارش رسانه های فرانسه، یک زن که فریاد الله اکبر سر داده با کاتر به مشتریان در داخل یک سوپرمارکت در جنوب فرانسه حمله کرده و این حادثه دو زخمی برجای گذاشته است. زخمی‌ها یک مشتری ۶۰ ساله و همچنین صندوق‌دار ۲۸ ساله این سوپرمارکت هستند که به بیمارستان منتقل شده‌اند.

این حمله ساعت ۱۰:۲۰ دقیقه روز یکشنبه در منطقه سین-سور-مر (la Seyne-sur-mer) در نزدیکی شهر تولون فرانسه روی داد و عامل آن یک زن بود.

مشتری ۶۰ ساله سوپرمارکت از ناحیه قفسه سینه مجروح شده است.

پلیس عامل حمله را که گفته می‌شود در زمان حمله فریاد الله اکبر سر داده، بازداشت کرده است. او مشتری همیشگی این سوپرمارکت بوده و در این روز لباسی کاملا سیاه پوشیده است.

به گفتۀ برنارد مارشال، دادستان تولون «عامل این حمله مبتلا به اختلالات روانی بوده است؛ با این وجود این فرضیه رد نمی‌شود که احتمالا او افراطی شده باشد.»

عامل این حمله پیش از این سابقه‌ای نزد پلیس نداشته است؛ او در زمان دستگیری بشدت هیجان زده بوده و علاوه بر الله اکبر فریاد می‌زده است که «شما کافر هستید».

تحقیقات پلیس دربارۀ این حادثه آغاز شده است. دادستان اعلام کرد که جستجوی خانه این زن بویژه با این هدف که مشخص شود آیا او ارتباطی با نیروهای داعش داشته است یا خیر، آغاز شده است.

دادستان افزود: «هنوز نمی‌توان گفت که آیا این اقدام تروریستی بوده است یا نه؛ اما به هر حال این حمله اقدامی هراس‌افکن بوده است.»

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها