14.8 C
Paris
Tuesday, May 21, 2024

حمله لفظی به جهانگیری در نهمین روز اعتراضات خوزستان

در پی اختلال در دسترسی به اینترنت از شمار ویدیوهای مربوط به اعتراضات مردم خوزستان کاسته شده است. به‌رغم آن، انتشار چند ویدیو حکایت از ادامه اعتراضات در نهمین شب دارد.

در برخی از پست‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، کاربران از کشیده شدن دیوار در ورودهای شهر سوسنگرد خبر داده‌اند. در برخی از ویدیوها صدای تیراندازی نیز شنیده می‌شود.

گفته می‌شود که شهر سوسنگرد کاملا به حالت تعطیل در آمده است. در یکی از پست‌های توییتری از بسته شدن خیابان‌های اصلی شهر الخفاجیه سوسنگرد سخن می‌رود.

گفته می‌شود که مسئولان برای مقابله با اعتراضات اقدام به قطع برق این شهر نموده‌اند. این در حالی است که سوسنگرد روز بسیار گرمی را پشت سر گذاشته است.
افزون بر آن، اینترنت دراین شهر نیز قطع شده است. به‌رغم آن، اطلاعاتی که از سوسنگرد منتشر شده حکایت از ادامه اعتراضات جوانان این شهر دارد.

در دیگر شهرهای استان خوزستان نیز اعتراضات ادامه دارد. قطع برق و اینترنت در اهواز نیز گزارش شده است. پست‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی از ادامه اعتراضات در برخی دیگر از شهرهای ایران و از جمله در میبد یزد حکایت دارند.

اسحاق جهانگیری، معاون اول حسن روحانی برای بررسی اواضاع به خوزستان سفر کرده است. سفری که با انتقاد و اعتراض مردم این استان و از جمله سران قبایل عرب روبه‌رو شده است.

خبرگزاری دانشجویی ایران “ایسنا” در گزارش خود نوشته است که وزیران نیرو و جهاد کشاورزی نیز جهانگیری را در این سفر همراهی کرده‌اند.

جهانگیری در سخنان خود اشاره کرده که طی هشت سال گذشته بارها به خوزستان سفر کرده و بسیاری از این سفرها در شرایط بحرانی بوده است.

معاون اول روحانی به بحران‌هایی چون ریزگردها و گرد و غبار در سال ۹۵ و سیلاب‌های عید ۹۸ اشاره کرده است. این بار نیز سفر او پس از اعتراضات گسترده مردم به بحران بی‌آبی صورت می‌گیرد.
گرچه جهانگیری از جبران خسارت وارده به مردم این استان سخن گفته، اما خود او نیز به حساسیت اوضاع معترف بوده و گفته است که بحران اصلی بی آبی در این استان در فصل پاییز روی خواهد داد.

سخنان روحانی و به‌ویژه تمجید استاندار خوزستان از دولت روحانی با اعتراض و انتقاد سران قبال عرب ساکن این استان روبه‌رو شده است. در یکی از پست‌های توییتری منتشر شده اعتراض شدید یکی از رهبران عرب به روحانی دیده می‌شود. این فرد با فریاد کشیدن بر سر جهانگیری از عدم توجه دولت به اوضاع حاکم بر این منطقه انتقاد کرده است.

خبرگزاری فارس نیز با انتشار یک پست توییتری به نقل از یکی از شرکت کنندگان در نشست جهانگیری در خوزستان نوشته است که مردم از “گفتار درمانی” خسته شده‌اند.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط