5.8 C
Paris
Wednesday, December 6, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

حمله سایبری به صدها شرکت در جهان

هکرهای مظنون به دست داشتن در حمله گسترده سایبری به صدها شرکت در سرتاسر جهان، برای برگرداندن دسترسی به داده‌های هک شده، درخواست ۷۰ میلیون دلار باج به صورت رمز-ارز کرده‌اند.

این درخواست یکشنبه شب در وبلاگی مطرح شد که گروه سایبری رویل (REvil) به طور معمول از آن استفاده می‌کند. این گروه مرتبط با روسیه یکی از شناخته‌شده‌ترین باندهای باج‌گیری سایبری در دنیا است.

حمله باج‌افزاری رویل که روز جمعه ۲ ژوئن صورت گرفت، یکی از شدیدترین حملات سایبری با هدف باج‌گیری بود که به اخیرا روندی افزایشی داشته است.

در این حمله هکرها به یک شرکت فناوری اطلاعات مستقر در میامی به نام کازیا نفوذ کردند و از طریق آن به داده‌های مشتریان این شرکت دسترسی پیدا کردند.

این حمله سایبری به سرعت کار صدها شرکت را در سرتاسر جهان مختل کرد.

به گزارش شرکت امنیت سایبری ESET شرکت‌‌ها و موسساتی در بیش از ۱۰ کشور مختلف در این حمله آسیب دیده‌اند.

روز یکشنبه کاخ سفید اعلام کرد با قربانیان این حمله سایبری برای کمک به آنها بر اساس “ارزیابی‌های مربوط به تهدیدهای ملی” در تماس است.

به گزارش خبرگزاری رویترز در این حمله چندین مدرسه، نهاد عمومی، شرکت‌های مسافرتی و تفریحی و همین طور موسسات حسابداری و اعتباری هدف قرار گرفته‌اند.

پیش از این چند شرکت امنیت سایبری گروه رویل را به عنوان مظنون اصلی این حمله معرفی کرده بودند، اما بیانیه یکشنبه شب این گروه اولین موضع‌گیری عمومی آنها بود که در آن مسئولیت حمله را برعهده گرفتند.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط