24.9 C
Paris
Wednesday, July 24, 2024

حمله دو مهاجم با چاقو در پاریس، دو نفر دستگیر شد

بنابه گزارش خبرگزاری فرانسه روز جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ – ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۰، دو فرد مسلح به چاقو در نزدیکی دفاتر سابق نشریه فکاهی شارلی ابدو به رهگذران حمله کرده و ۴ تن را مجروح نمودند.

گزارشات اولیه نشان می دهد که ۴ نفر در جریان این حمله مجروح شده‌اند که دو تن از آنها به دلیل شدت جراحات به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شده‌اند.

به گزارش‌ منابع آگاه دو فرد مهاجم از محل حادثه گریخته و هم اکنون تحت تعقیب پلیس و ماموران امنیتی قرار دارند. ژان کاستکس، نخست وزیر فرانسه نیز پس از انتشار این خبر برای شرکت در جلسه بحران به وزارت کشور رفته است.

در ادامه این گزارش مقام‌های فرانسه گفته اند هفت نفر در این ارتباط بازداشت شده‌اند.

یکی از این افراد که اول بازداشت شد یک جوان ۱۸ ساله پاکستانی است. ظاهرا او در منطقه باستیل بازداشت شد در حالی که لباسش خونی بود. یک جوان ۳۱ ساله الجزایری هم جزو بازداشت‌شدگان است.

پنج نفر دیگر در جریان یورش پلیس به خانه یکی از این دو جوان دستگیر شدند که در نزدیکی محل حمله بازداشت شده بود.

دو نفری که به شدت زخمی شده‌اند، کارکنان یک شرکت فیلمسازی هستند که برای استراحت و کشیدن سیگار لحظاتی از شرکت بیرون آمده بودند. این دو نفر با یک سلاح تیز بلند مورد حمله قرار گرفتند. تصویرهایی که منتشر شده نشان می‌دهد که مجروحان روی زمین افتاده‌اند و پیاده‌رو خونی شده است.

حمله به رهگذران در حوالی ساعت ١١ و ٤۵ دقیقه جمعه ٢۵ سپتامبر در خیابان «نیکلا اَپر» که ساختمان پیشین هفته نامۀ «شارلی هبدو» در آن قرار دارد، صورت گرفت. در این حملات ٤ تن زخمی شدند که حال ٢ نفر از آنان وخیم گزارش شده است. تحقیقات قضائی که در آغاز به دادسرای پاریس سپرده شده بود، پس از نخستین بررسی‌ها به «دادسرای ملی ضدتروریسم» محول شد و پروندۀ آن با اتهام «اقدام به قتل در چارچوب عملیات تروریستی و توطئۀ تروریستی جنایتکارانۀ بزه کاران» گشوده گردید.

پلیس که در نخستین ساعت پس از حمله، فردی را در میدان باستیل در نزدیکی محل حمله دستگیر کرده بود، اندکی بعد اعلام کرد که فرد دوم را نیز در همان محله در نزدیکی ایستگاه مترو «ریشار لونوار» دستگیر کرده است. اما هنوز ارتباط آنان با این حمله مورد تائید قرار نگرفته است.

این حادثه در خیابان نیکلا اًپِر، واقع در ناحیه یازدهم تقسیمات شهری پایتخت فرانسه روی داده که گفته می‌شود دفاتر سابق نشریه جنجالی شارلی ابدو در آن قرار داشته است.

محل حادثه تحت محاصره نیروهای امنیتی درآمده و یگان‌های ویژه تحقیق و عملیاتی برای انجام ماموریت به محل اعزام شده‌اند. به گزارش فرانس پرس خیابانی که دفاتر سابق نشریه شارلی ابدو در آن قرار دارد به کلی مسدود شده و ده‌ها مامور پلیس در ورودی و اطراف آن مستقر شده‌اند.

برخی منابع همچنین از کشف یک بسته مشکوک در محل خبر داده و تصریح کرده‌اند که همین امر سبب شده تا محدوده امنیتی ایجاد شده توسط یگان‌های ویژه گسترده‌تر شود.

شهردار ناحیه یازدهم شهر پاریس اعلام کرده که کلیه مدارس، مهد کودک‌ها و خانه‌های سالمندان در محدوده محل حادثه مسدود شده و از افرادی که در این موسسات هستند خواسته شده تا اطلاع ثانوی از ساختمان خارج نشوند.

این حادثه که هنوز جزئیات دقیق آن مشخص نشده همزمان با برپایی دادگاه محاکمه ۱۴ مظنون به همدستی در حمله مرگبار سال ۲۰۱۵ به دفتر نشریه شارلی ابدو در پاریس و چند هفته پس از انتشار مجدد کاریکاتورهای پیامبر اسلام توسط نشریه یاد شده صورت می‌گیرد.

هنوز هیچ اطلاعات و یا شواهدی دال بر ارتباط حمله روز جمعه بیست و پنجم سپتامبر با اقدام نشریه شارلی ابدو در نشر دوباره کاریکاتورهای پیامبر اسلام در دست نیست.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط