13.6 C
Paris
Friday, March 31, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

حمله تروریستی و عملیات انتحاری در چابهار

حمله انتحاری با خودرو به ستاد نیروی انتظامی چابهار به کشته شدن دست کم ۲ نفر و زخمی شدن ۲۷ نفر انجامید.

در میان مجروحان این حمله که بامداد پنج‌شنبه ۱۵ آذر روی داد، شماری زن و کودک به چشم می‌خورند که به بیمارستان امام علی چابهار اعزام شدند.

رئیس اداره بهداشت و درمان چابهار گفت که ۲۷ زخمی در بیمارستان این شهر تحت مداوا هستند و حال یکی از آنان وخیم است. وی افزود که زنی باردار، یک نوجوان ۱۶ساله و چهار تن عضو کادر انتظامی از جمله زخمی‌های این حمله انتحاری هستند.

گفته می‌شود عامل این حمله یک نفر بوده که در جریان انفجار کشته شده است.

به گزارش رسانه‌های ایران ستوان دوم پلیس داریوش رنجبر و سرباز وظیفه ناصر درزاده، دو نفری هستند که در این حمله انتحاری جان باخته اند.

مهاجم در ساعت ۹ و ۵۵ دقیقه صبح در حالی که تلاش داشت با خودرو وارد ستاد نیروی انتظامی شود نزدیک در ورودی ستاد متوقف شده و در همان مکان خودرو را منفجر کرد.

خبرگزاری ایرانا اعلام کرد سرهنگ حیدرعلی کیخا فرمانده نیروی انتظامی چابهار از جمله کشته شدگان این انفجار است، اما این خبر لحظاتی بعد تکذیب شد. هنوز دقیقا مشخص نیست چه کسانی در این ستاد کشته شده‌اند.

به گزارش برخی رسانه‌های ایران گروه انصارالفرقان، از گروه‌های شبه نظامی در منطقه بلوچستان مسئولیت این حمله انتحاری را برعهده گرفته است.

خبرگزاری فارس با انتشار عکسی از حضور فرمانده نیروی زمینی سپاه در محل این حمله انتحاری در چابهار خبر داده است.

برخی منابع از تیراندازی بعد از این حمله سخن گفته‌اند. در ویدیویی که فارس نیوز منتشر کرده به وضوح صدای تیراندازی شدید پس از انفجار شنیده می‌شود.

بندر چابهار از حیطه تحریم‌های جدید واشنگتن مستثنی شده است. این اقدام با توجه به نقش و اهمیت این طرح در توسعه اقتصادی افغانستان صورت گرفته است.

از این منظر برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی ارتباطی بین این حمله انتحاری و مستنثی شدن این بندر از تحریم‌های آمریکا برقرار کرده‌اند و می‌گویند «بندری که تاکنون امن بوده درست زمانی که قرار است نقش اقتصادی مهمی در منطقه ایفا کند، ناامن می‌شود.»

در سال ۲۰۱۰ دو حمله انتحاری در مسجد جامع شهر زاهدان جان ۲۸ نفر از جمله تعدادی از نیروهای سپاه پاسداران را گرفت. مسئولیت این حمله را گروه جندالله بر عهده گرفت.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط