6.2 C
Paris
Sunday, November 27, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

حملات تروریستی داعش در تهران و سکوت مجاهدین خلق در فرانسه

…اما دریغ از سازمان موسوم به مجاهدین خلق و شورای رجوی که هیچ گونه حس انساندوستانه ای از آنان منعکس نگردید. نه گروه تروریستی داعش را محکوم کردند و نه ابراز همبستگی یا همدردی با بیش از 46 مجروح و12 کشته این واقعه از خود نشان دادند…

حملات گروه تروریستی داعش در تهران که امروز چهارشنبه حدود ساعت ده صبح آغاز شده بود، پس از پنج ساعت درگیری مسلحانه و بر جای ماندن 12 کشته و 46 مجروح ساعت ۱۵ به پایان رسید.

این واقعه از همان لحظات آغازین، انعکاس بسیار گسترده ای در جهان داشت. بسیاری از تشکل های مردمی، سیاسی و رسمی کشورها و پارلمانترهای اروپا با مردم ایران ابراز همدردی نموده و از این حادثه بعنوان درد مشترک نام بردند.

اما دریغ از سازمان موسوم به مجاهدین خلق و شورای رجوی که هیچ گونه حس انساندوستانه ای از آنان منعکس نگردید. نه گروه تروریستی داعش را محکوم کردند و نه ابراز همبستگی یا همدردی با بیش از 46 مجروح و 12 کشته این واقعه از خود نشان دادند.

یکی از مجروحان حمله تروریستی داعش در تهران
یکی از مجروحان حمله تروریستی داعش در تهران

آیا این نمونه، حاکی از همبستگی با تروریست های داعش و کف زدن برای آنان نیست؟
چرا کسی که خود را رئیس جمهور مقاومت می خواند، نمی تواند یک اطلاعیه سه خطی در محکومیت اعمال تروریستی داعش در تهران صادر نماید؟
آیا ابراز همدردی با قربانیان این واقعه تروریستی که جهان را در اندوه فرو برد، تایید رژیم و حاکمیت تلقی خواهد شد؟

نجات کودکان از تیررس تروریست های داعش
نجات کودکان از تیررس تروریست های داعش

همین نمونه نشان می دهد که فرقه رجوی به دنبال حاکمیت مردم نیست. مردم ابزار سوء استفاه آنان می باشند. آنها جایی از مردم نام می برند که به نفع شان باشد.
بگذریم که فرقه رجوی در روزهای سقوط شهر موصل در عراق، گروه تروریستی داعش را نیروهای مردمی و عشایر انقلابی جا می زد و در رسانه های خود از آنان حمایت می نمود.

حمایت رجوی از داعش در موصل
حمایت رجوی از داعش در موصل

با این واقعه تروریستی محتوی درونی فرقه رجوی بیشتر عیان می گردد. عدم موضع گیری سران مجاهدین نشان می دهد که فرقه رجوی و گروه تروریستی داعش دو روی یک سکه و دقیقا از یک نوع تفکر زاده شده اند.
هر دو گروه عمل انتحاری می کنند، اهل ترور و آدم ربایی هستند، خوسوزی می نمایند، سر و زبان می برند، زندان و شکنجه دارند، زبان منتقدان را می بندند و برای اسلام انحرافی و بسیار عقب مانده خود یقه می درانند.

اینها شاید نشانه ها و دلایل انگشت شماری باشد از آنچه آنها را در برابر واقعه امروز تهران به سکوت واداشته است!

گوشه ای از انعکاسات و ابراز همدردی با ایران
-وزارت خارجه فرانسه حملات امروز تهران در مجلس و آرامگاه آیت‌الله خمینی را به شدت محکوم کرده است. درر بیانیه وزارت خارجه فرانسه آمده است که سفارت این کشور در تهران وضعیت را از نزدیک رصد می‌کند. در این بیانیه به خانواده‌های قربانیان حملات تسلیت گفته شده است.

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در تماسی تلفنی ضمن محکومیت حوادث تروریستی امروز تهران ابراز همدردی و اعلام همبستگی کرد.

ریچارد هاس رئیس شورای روابط خارجی آمریکا، امروز(چهارشنبه) درتوییتی خطاب به رئیس جمهوری آمریکا نوشت: اگر قرار است که محکوم کردن تروریسم معنا دار باشد، نباید گزینشی بوده و مانند اروپا، باید آن را در تهران نیز محکوم کرد.
-وزیر امور خارجه نروژ حملات امروز تهران را محکوم کرده است و به خانواده‌های قربانیان و ملت ایران تسلیت گفتهه است.
-کارل بیلت نخست وزیر سابق سوئد و عضو کمیته روابط خارجی اتحادیه اروپا نوشته:” ایران دشمن سرسختت داعش است. ایران درعراق و سوریه به عنوان بخشی از جنگ با آنها حضور دارد. این حمله، حمایت داخلی را بیشتر خواهد کرد.
-ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در واکنش به حوادث تروریستی امروز در تهران با ارسال یک تلگرام این حادثه راا به حسن روحانی رئیس جمهور ایران تسلیت گفته و بر آمادگی روسیه برای همکاری مشترک با ایران در مبارزه با تروریسم تأکید کرده است.

-وزارت امور خارجه آمریکا حملات تهران را محکوم کرد
وزارت امور خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای کوتاه حملات امروز تهران را محکوم کرد. در بخش دیگری از پیام، اینن وزارتخانه به خانواده‌‌های قربانیان این حادثه تسلیت گفته و برای خانواده‌های قربانیان آرزوی آرامش کرده است.
در پایان این پیام هم تاکید شده که ” انحراف تروریسم جایی در دنیای متمدن و آرام امروز ندارد.

-مشاور سیاست خارجی باراک اوباما حملات تهران را محکوم کرد
مشاور ارشد سیاست خارجی باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا حملات تهران را محکوم کرده و در یک پیامم توییتری نوشته “حمله وحشتناک در ایران. چه در لندن و چه در تهران باید در کنار قربانیان بی گناهی بایستیم که هدف حملات از سوی تروریست ها هستند”.

-برنی سندرز برای احترام به قربانیان حملات تهران خواهان تعویق رای گیری در سنا شد
برنی سندرز از سیاستمداران محبوب در آمریکا با اشاره به حملات تهران و برای احترام به قربانیان آن خواستار تعویقق رای گیری در سنا درباره طرحی شده که اختیارات تازه ای به دولت آمریکا برای تحریم ایران می دهد.
آقای سندرز نقض برجام از سوی آمریکا با تصویب این طرح را هم ممکن دانسته است.

-وزارت امور خارجه آلمان حملات تهران را به شدت محکوم کرد
وزارت امور خارجه آلمان حملات تهران را به شدت محکوم کرده است و به خانواده قربانیان این حادثه تسلیت گفت.

-یک دقیقه سکوت در شورای امنیت به احترام قربانیان حملات تهران
اعضای شورای امنیت سازمان ملل در آغاز جلسه امروز خود در نیویورک به احترام قربانیان حملات تهران یک دقیقهه سکوت کردند.

-نیکلاس هاپتون سفبر بریتانیا در ایران در اکانت توییتر خود نوشته است: “با همه قربانیان بی گناه و همه افرادی که در حملات امروز تهران صدمه دیده‌اند، ابراز همدردی می کنم.”
-گری لوییس هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در تهران به خانواده‌های قربانیان حملات تهران تسلیت گفتهه است.
-وزارت امور خارجه قطر با صدور بیانیه‌ای دو حمله امروز به مجلس و حرم آیت الله خمینی را محکوم کرد و به دولتت و خانواده قربانیان این حوادث تسلیت گفت.
-عمان حملات تهران را محکوم کرد
-مولود چاووش‌اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه با محکوم کردن حملات تهران گفته ترکیه به مبارزه خود علیه تروریسمم ادامه خواهد داد.
-عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان با انتشار خبرنامه‌ای حملات تهران را محکوم کرده و آن راا “تروریستی و بزدلانه” خوانده است.
-وزارت امور خارجه ارمنستان حملات امروز در تهران را محکوم کرده و گفته است ارمنستان با مردم ایران اعلامم همبستگی می‌کند.

-وزیر مشاور امارات در امور خارجه در مورد حملات تروریستی صبح روز چهارشنبه که به کشته شدن 12 تن و مجروح شدن 46 تن انجامید گفت: ما هرگونه حمله تروریستی به هر کشور و پایتختی را به شدت محکوم می‌کنیم.

07/06/2017 برابر با چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶

جواد فیروزمند

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط