3.2 C
Paris
Tuesday, December 6, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

جسد یک پناهنده ایرانی به استرالیا در جزیره مانوس پیدا شد

بنابه گزارش روزنامه گاردین، جسد یک پناهجوی ایرانی ۳۱ ساله که حامد شمشیر پور نام داشته، در جنگل نزدیک به مرکز انتقال پناهندگان در جزیره مانوس پیدا شده است.

رییس پلیس مانوس با تایید خبر مرگ این پناهجو احتمال داده که او خودکشی کرده باشد اما در عین حال گفته است که تحقیقات درباره دلیل مرگ او در جریان است.

پلیس گفته است، روی جسد جراحت های واضحی وجود داشته و گزارشهای اولیه حکایت از خودکشی دارد.

این پناهجوی ایرانی از حدود یک سال پیش از بیماری حاد روانی رنج برده و دوستانش طی ماه های گذشته از مقامات استرالیایی خواسته بودند شرایط دسترسی او به خدمات درمانی را فراهم کنند. اقدامی که گفته می شود از سوی مسئولان اجابت نشده است.
گفته می شود، پرونده پناهندگی او نیز پس از رد شدن از سوی دولت استرالیا مجددا در حال بازبینی بوده است.

مقامات پاپوآ گینه نو در حالی از احتمال خودکشی این فرد خبر می دهند که برخی افراد دیگر ساکن در بازداشتگاه پناهجویان مانوس این موضوع را رد کرده و می‌گویند او کشته شده است.

بر اساس قوانین استرالیا کسانی که به صورت غیرقانونی و با قایق خود را به سواحل این کشور برسانند تا پایان رسیدگی به درخواست پناهندگی به اردوگاه های واقع در جزیره مانوس منتقل می شوند. حتی در صورت پذیرفته شدن درخواست آنها نیز ، اجازه سکونت در خاک استرالیا نخواهند یافت و به «کشور امن» دیگری منتقل می شوند.

از سال ۲۰۱۲ میلادی تاکنون دستکم پنج پناهجو در جزیره مانوس جان خود را از دست داده اند.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط