23.9 C
Paris
Friday, July 19, 2024

جدید ترین افشاگری درباره ترور مجید شهریاری توسط افسر سابق سازمان سیا

بنابه گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، افسر سابق اطلاعاتی آمریکا اذعان کرده است که سازمان‌های جاسوسی غربی از جمله آمریکا و اسرائیل با استفاده از اعضای سازمان مجاهدین خلق، دانشمندان هسته‌ای را در سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ ترور کرده اند.

در تازه ترین رویداد،فیلیپ جرالدی افسر سابق سازمان مرکزی اطلاعات (سیا) و بخش اطلاعات ارتش آمریکا طی یادداشتی در پایگاه خبری آی‌آر‌آی سنتر اذعان کرده است، در روز 28 نوامبر سال 2010 (8 آذر 1389) سازمان‌های جاسوسی و اطلاعاتی آمریکا واسرائیل با همکاری سازمان مجاهدین اقدام به ترور مجید شهریاری دانشمند هسته‌ای ایران کردند.

جرالدی، ترور شهریاری را اقدامی ننگین و شرم‌آور از سوی موساد جهت دخالت و صدمه زدن به برنامه تحقیقاتی و صلح‌آمیز هسته‌ای ایران توصیف کرده و نوشته است؛ شهریاری که در میان چهار دانشمندی که بین سال‌های 2010 تا 2012 از سوی تروریست‌ها ترور شدند، برترین بود، هیچ ارتباطی با سازمان‌های نظامی در تحقیقاتش نداشت.

وی خاطر نشان کرده است که شهریاری در توسعه تحقیقات قدرت هسته‌ای ایران پیش‌رو بوده و در جهان نیز به خاطر مهارتی که در فیزیک کوانتوم و جابجایی نوترون داشت، شهرت یافته بود.

در ادامه این یادداشت تصریح شده که جامعه اطلاعاتی جهانی قبول دارد موساد، ترور شهریاری و دیگران را طرح‌ریزی و آماده کرده بود که از طریق ایادی آن‌ها در سازمان مجاهدین انجام گرفت.

در تحقیقات جامعی که سازمان سیا طی سال‌های 2007 و 2012 انجام داد مشخص شد برنامه ایران تسلیحاتی نبوده و جمهوری اسلامی هرگز به آن سمت قدمی برنداشته است.

افسر سابق اطلاعاتی آمریکا تاکید می‌کند اسرائیل با استفاده از نتایج بازرسی‌ها و تحقیقاتی که آژانس از برنامه هسته‌ای ایران داشته، دانشمندان هسته‌ای را شناسایی و آن‌ها را ترور کرده و همچنین ویروس‌هایی را به داخل سامانه‌های رایانه‌ای تاسیسات اتمی نفوذ داد.

جرالدی همچنین افزود که شهریاری را نباید فراموش کرد زیرا یادآور آن است که موساد و دیگر دستگاه‌های جاسوسی تا چه حد بی‌رحم بوده و حتی وقتی قربانیانشان واقعا تهدیدی برای آن‌ها نیستند، بازهم جنایت می‌کنند.

با اینکه این ترور به دست عوامل سازمان مجاهدین انجام شده اما آن‌ها توانایی دسترسی به اطلاعات دقیق نداشتند که این امر به کمک نفوذ سیا و موساد انجام شد.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها