5.8 C
Paris
Wednesday, December 6, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

جان کری؛ انتقال «تروریست های محبوب» سازمان مجاهدین به آمریکا

mek-mko-pmoi-members-relocated-liberty_albania

وزیر امور خارجه آمریکا، جان کری: آژانس امنیت داخلی، کاخ سفید و آژانس های دیگر، مانند قضائیه مشغول بررسی این موضوع هستند که آیا این قابل انجام است. بر اساس قضاوت ما و بسته به اینکه چه تعدادی و اینکه آیا این موثر خواهد بود. آنها در مورد اینکه چه تعدادی را منتقل کنند در حال تصمیم گیری هستند.

جلسه پرسش و پاسخ در کنگره آمریکا با جان کری در مورد انتقال ساکنان لیبرتی – واشنگتن 13 مارس 2014

ایلینیا رز لهتین رئیس زیر کمیته خاورمیانه و شمال آفریقا :
آخرین موردی که میخواهم برای ثبت در پرونده مطرح کنم نامه ای است خطاب به رئیس جمهور اوباما که در آن از او خواسته ایم که دولت طرح دادن پناهندگی به ساکنان کمپ لیبرتی که واجد شرایط هستند را در نظر بگیرد.
دينا روهرا باكر رئيس زير كميته اروپا- آسيا :
یکی دو مورد موضوع مجاهدین در مورد کمپ اشرف کاملا روشن است که در چند نوبت به این گروه حمله شده و تعداد زیادی از آنها به قتل رسیده اند. و بسیار واضح است که دولت کنونی عراق یا در آن دست داشته یا حداقل چشمشان را بسته و اجازه داده که این اتفاقات رخ دهد. من یک لایحه قانونگذاری 3707 را ارائه داده ام که خواهان دادن پناهندگی به مجاهدین می شود افرادی که به وضوح در معرض خطر هستند. آیا دولت از این معنا و از این لایحه حمایت میکند؟
جان کری وزیر خارجه آمریکا :
آقای نماینده کنگره بگذارید اول از همه بگویم که اکنون یک راه حل در مورد مسئله کسانی که از کمپ اشرف به کمپ لیبرتی رفتند وجود دارد. و جواب این است که من از زمانی که یک سناتور بودم نگران این موضوع بودم ما باید این افراد را منتقل کنیم. یک چیز دیگری که ما مد نظر داریم این است که ما یک نماینده ویژه را برای این مسئله تعیین کردیمم. تعدادی از آنها به آلبانی منتقل شده اند. تعدادی به آلمان می روند و ما اکنون در اینجا از لحاظ داخلی به این پروسه نگاه میکنیم و با یونامی و کمیسیاریای عالی پناهندگان و دولت عراق کار میکنیم. اما اکنون کاخ سفید و وزارت امنیت داخلی و سایر آژانس های مربوطه در حال رسیدگی به این موضوع هستند که افرادی را ما ممکن است بپذیریم.
دينا روهرا باكر رئيس زير كميته اروپا- آسيا :
طی سی روز ما فقط در مورد آنچه که ممکن است به نتیجه برسد، صحبت کردیم. ما بایستی تصمیم بگیریم و اقدام کنیم. در غیر اینصورت خون این افراد بی گناه قتل عام شده بر روی دستان ماست..
قاضی تدپور رئیس زیر کمیته تروریسم :
سومین نگرانی من در رابطه با سازمان مجاهدین خلق ایران است. از آخرین باری که از شما در آوریل سال گذشته در مورد این سازمان پرسیدم. 62 تن از اعضای این سازمان در عراق به قتل رسیده اند. سئوال من این است که وزارت خارجه کی قرار است در رابطه با آوردن اعضای سازمان مجاهدین که در عراق مورد محاصره قرار گرفته اند به آمریکا تصمیم بگیرد؟ این تصمیم کی گرفته خواهد شد؟
جان کری وزیر امور خارجه آمریکا :

در مورد تصمیم گیری همانطور که بیش از این نیز گفتم ما در حال اتخاذ تصمیم در این رابطه هستیم.
قاضی تدپور :
من متوجه هستم که شما قبلا گفتید که در حال بررسی این مسئله هستید اما من میخواهم بدانم که شما کی تصمیم خود را خواهید گرفت؟ اعم از اینکه اعلام خواهید کرد که آنها مجازند به آمریکا بیایند یا مجاز نیستند.
جان کری وزیر امور خارجه آمریکا :
آژانس امنیت داخلی، کاخ سفید و آژانس های دیگر، مانند قضائیه مشغول بررسی این موضوع هستند که آیا این قابل انجام است. بر اساس قضاوت ما و بسته به اینکه چه تعدادی و اینکه آیا این موثر خواهد بود. آنها در مورد اینکه چه تعدادی را منتقل کنند در حال تصمیم گیری هستند.

از طرف کمپین برای انتقال فوری ساکنان لیبرتی به کشور ثالث

عاطفه اقبال – 14 مارس 2014

منبع، فیس بوک عاطفه اقبال

 

 

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط