12.7 C
Paris
Thursday, March 30, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

ثبت بیش از ۱۰۰ هزار درخواست پناهندگی از فرانسه در سال ۲۰۱۷

بنابه گزارش یورو نیوز، بیش از ۱۰۰ هزار پناهجو در سال ۲۰۱۷ میلادی از فرانسه تقاضای پناهندگی کرده‌اند.

در فرانسه تقاضا برای پناهندگی در سال ۲۰۱۶ میلادی ۶.۵ درصد و در سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۷ درصد رشد داشته و به رقم ۱۰۰۴۱۲ پرونده رسیده است.

از نظر پاسکال بریس، مدیر دفتر حفاظت از پناهندگان و افراد بدون تابعیت در فرانسه (Ofpra) این یک رکورد تاریخی است. او می‌گوید: «این موضوع نشان می‌دهد که فرانسه همچنان جزو اولین کشورها برای درخواست پناهندگی در سطح اتحادیه اروپا است.»

با این وجود شمار متقاضیان پناهندگی در آلمان همچنان بسیار بیشتر از فرانسه است. در آلمان در سال گذشته میلادی بیش از ۲۰۰ هزار پرونده تقاضای پناهندگی به ثبت رسیده است.

رشد قابل توجه شمار پناهجویان در فرانسه در حالی است که در سال ۱۹۸۱ میلادی یعنی اولین سالی که دفتر «Ofpra» آمار مربوط به درخواست پناهندگی را ثبت و جمع آوری کرده است، شمار متقاضیان پناهندگی این کشور کمتر از ۲۰ هزار نفر بوده است.

بنا بر گزارش‌های «Ofpra»، در سال گذشته میلادی بیشترین پناهجویانی که از فرانسه تقاضای پناهندگی کرده‌اند تبعه کشور آلبانی (۷۶۳۰ پرونده) و پس از آن اتباع کشور افغانستان (۵۹۸۷ پرونده) بوده‌اند.

شمار پناهجویان آفریقایی فرانسه نیز در سال گذشته بطور قابل توجهی افزایش یافته است. بر این اساس، شمار پناهجویان ساحل عاج دو برابر شده (۳۲۴۳ پرونده) و شمار پرونده‌های تقاضای پناهندگی اتباع جمهوری دموکراتیک کنگو نیز با ۱۵ درصد افزایش به ۲۹۴۱ پرونده رسیده است.

اما شمار سوری‌هایی که در سال گذشته از فرانسه تقاضای پناهندگی کرده‌اند ۱۰ درصد کاهش یافته و تنها ۳.۲۴۹ پرونده به ثبت رسیده است.

گزارش‌های رکورد تاریخی ثبت تقاضای پناهندگی در فرانسه در حالی منتشر می‌شود که ژرار کلمب، وزیر کشور فرانسه بنا بر درخواست نخست وزیر این کشور پیش‌نویس قانونی را برای اعمال محدودیت در ورود و پذیرش پناهندگان تهیه کرده است.

قرار است این پیش‌نویس که از هم اکنون بحث‌های بسیاری را به راه انداخته است، در ماه فوریه به شورای وزیران ارائه شود.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط