23.9 C
Paris
Friday, July 19, 2024

تیراندازی مرگبار در استراسبورگ فرانسه

تیراندازی مرگبار در استراسبورگ فرانسه؛ شهرداری از مردم خواست در خانه بمانند. منابع امنیتی از کشته شدن دست کم دو تن در این حادثه خبر داده است.

بر اساس آخرین خبرها هویت عامل تیراندازی که ماموران امنیتی در پی یافتن و دستگیری وی هستند، شناسایی شده است.

فرمانداری منطقه استراسبورگ و منابع پلیس احتمال «تروریستی» بودن حادثه را بسیار محتمل توصف کرده اند. بخش ویژه ضد تروریستی دادستانی پاریس نیز اعلام کرده است که تحقیق در باره این حادثه را آغاز کرده است.

عامل تیراندازی استراسبورگ همچنین دارای پرونده امنیتی و شناخته شده توسط سرویس های اطلاعاتی به جهت گرایش به جریان های رادیکال است.(fiché S)

این فرد که برخی منابع از وی با عنوان شریف.س نام برده اند صبح روز سه شنبه در جریان یک عملیات بازرسی از چنگ نیروهای ژاندارمری گریخته بود.

گزارش های تازه حاکی از آن است که عامل تیراندازی پیش از فرار بر اثر شلیک نیروی های نظامی زخمی شده است. گفته می شود او مسلح به سلاح خودکار است و هم اکنون تبادل آتش میان وی و نیروهای امنیتی در محلی که مخفی شده ادامه دارد.

این تیراندازی حدود ساعت ۲۰.۴۵ شب در مرکز شهر استراسبورگ و در نزدیکی بازار معروف کریسمس این شهر روی داده است. شاهدان محلی می گویند تراندازی حدود ده دقیقه به طول انجامیده است.

هنوز اطلاعات دقیقی از این حادثه منتشر نشده است. شهردار استراسبورگ پیشتر اعلام کرده بود که چندین نفر بر اثر این تیراندازی زخمی شده اند. این درحالیست که منابع پلیس و فرمانداری تعداد زخمی ها راسیزده نفر اعلام کرده است.

شاهدان محلی نیز تاکید کرده اند فردی را به حالت افتاده بر روی زمین دیده اند که احتمالا بر اثر گلوله جان باخته است. به گزارش رسانه ها و مسئولان شهری، عامل تیراندازی موفق به فرار شده است.

وزارت کشور فرانسه نیز با انتشار توییتی از وقوع یک رویداد شدید امنیتی در استراسبورگ خبر داده و از ساکنان شهر خواسته است در خانه های خود بماننند و به توصیه های ایمنی توجه کنند.

حادثه در یکی از محله های پر تردد استراسبورگ روی داده، جایی که تعداد زیادی رستوران، فروشگاه و بار در آنجا واقع شده است. به گفته برخی شاهدان محلی گفته اند تیراندازی ممکن است مقابل یا داخل یکی از بارها اتفاق افتاده باشد.

محل وقوع حادثه هم اکنون تحت محاصره پلیس و نیروهای ویژه امنیتی است و امکان تردد عادی در این مکان وجود ندارد. برخی ساکنان مرکز شهر بواسطه محاصره شدن منطقه هنوز امکان بازگشت به خانه های خود را پیدا نکرده اند.

منابع محلی و رسانه ها تاکید می کنند که تیراندازی توسط یک فرد و به دفعات صورت گرفته است. هنوز اطلاعاتی در باره انگیزه عامل تیراندازی در دست نیست.

کریستف کاستانر، وزیر کشور فرانسه که دقایقی پیش از تیراندازی در نشستی با اعضای دولت شرکت داشت اعلام کرده است به زودی خود را به محل حادثه می رساند. به گفته آقای کاستانر کلیه نیروهای امنیتی به حالت آماده باش درآمده اند.

گفته می شود که امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه هنگام وقوع حادثه با نمایندگان پارلمانی حزب تحت ریاست خود در جلسه ای شرکت داشت و پس از مطلع شدن از خبر نشست را متوقف کرد.

وزیر کشور فرانسه پیش از حضور در محل حادثه در گفتگو با خبرنگاران تایید کرد که دو نفر بر اثر تیراندازی کشته شده اند و عملیات برای کنترل اوضاع و یافتن عامل حادثه در جریان است. به گفته آقای کاستانر فرد مهاجم از سوی سرویس های امنیتی شناسایی شده و تحت تعقیب است.

رسانه های اعلام کرده اند که آلمان پس از حادثه نیروهای امنیتی را به مرز خود با استراسبورگ گسیل کرده و تردد قطارهای بین شهری در این منطقه نیز به حال تعلیق درآمده است.

استراسبورگ یکی از بزرگترین و مشهورترین بازارهای کریسمس را در خود جای داده است و هر سال صدها نفر از سراسر اروپا برای تفریح و خرید در زمان برپایی بازار به این شهر سفر می کنند.

بازار کریسمس استراسبورگ پیش از این نیز هدف چندین حمله قرار گرفته بود که پیش از عملیاتی شدن خنثی و مهار شده بود.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط