20 C
Paris
Sunday, July 21, 2024

توقف پروازهای ایرفرانس و بریتیش ایرویز به تهران

خبرگزاری فرانسه گزارش کرده است بعد از شرکت‌های”بریتیش ایر ویز” و “ک.ال.ام”، شرکت هواپیمایی فرانسوی “ایرفرانس” نیز اعلام کرد که به دلیل تحریم‌های آمریکا، پروازهایش به تهران را متوقف می‌کند. بعد از دوران تحریم قبلی، ایرفرانس توانسته بود از طریق شرکت ارزان قیمت خود، با سه پرواز هفتگی، موفقیت زیادی در مسیر تهران – پاریس کسب کند.

بعدازظهر روز پنجشنبه ٢٣ اوت/اول شهریور، مدیران شرکت ایرفرانس اعلام کردندکه به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه ایران، پرواز به تهران دیگر بازدهی نخواهد داشت. ایر فرانس که ارتباط با تهران را از طریق شرکت ارزان قیمت خود موسوم به “جون” تامین می‌کرد، حدود دو هفته قبل، سه پرواز هفتگی را به یک پرواز کاهش داد و اینک نیز قصد دارد که از روز ١٨ سپتامبر همه پروازها را متوقف کند.

چند ساعت قبل از ایرفرانس، شرکت انگلیسی “بریتیش ایر ویز” هم تقریباً با همین عبارات اعلام کرد که تا یک ماه دیگر پروازهای تهران-لندن را متوقف خواهد کرد “زیرا دیگر مقرون به صرفه نیست”. “بریتیش ایر ویز” با عذرخواهی از مسافرانی که بلیط رزرو کرده‌اند، گفت که در حال مذاکره با چند شرکت‌ دیگر است تا سفرهای رزرو شده از طریق آنها انجام گیرد. قرار است که آخرین پرواز لندن – تهران روز ٢٢ سپتامبر و آخرین پرواز تهران به لندن یک روز بعد انجام گیرد.

شرکت هلندی “ک.ال.ام” نیز قبلاً اعلام کرده بود که از روز ٢۴ سپتامبر پروازهای میان آمستردام و تهران را متوقف خواهد کرد.

 

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط