20.2 C
Paris
Thursday, September 28, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

تماشای فیلم پورن برای مردان عامل جنسیت‌ زدگی

پژوهشگران آمریکایی می‌گویند سنی که مردان برای نخستین بار پرونوگرافی می‌بینند ممکن است در شکل‌گیری نگرش‌های جنسیت‌زده (SEXIST) در آنها تاثیر داشته باشد.
مطالعه محققان دانشگاه نبراسکا نشان می‌دهد هر چه تماشای پورنوگرافی برای اولین بار در سن کمتری باشد میل به تسلط بر زنان احتمال بیشتری پیدا می‌کند در حالیکه اگر اولین تماشای پورنوگرافی در سن بالاتری باشد، به احتمال ببیشتر به بی‌قیدی در امور جنسی می‌انجامد.
۳۳۰ دانشجو با میانگین سنی ۲۰ سالگی در این نظرسنجی شرکت کردند که بطور متوسط برای اولین بار در ۱۳ سالگی پورن دیده بودند. کمترین سن فقط پنج سال بود و و بیشترین ۲۶ سال.
یافته‌های این نظرسنجی که هنوز منتشر نشده است در یک گردهم‌آیی در واشنگتن ارائه شده است.
آلیسا بایچمن، سرتیم این پروژه و همکارانش از شرکت کنندگان در این نظرسنجی پرسیدند چه زمانی برای اولین بار پورن را دیدند و این اتفاق آیا عمدی، تصادفی یا اجباری بوده. اکثریت شرکت‌کنندگان در تحقیق سفید پوست و دگرجنس‌گرا بودند.
سپس به آنها ۴۶ سوال داده شد تا معلوم شود به کدام ویژگی رفتاری نزدیکتر هستند: دنبال تسلط بر زنان هستند یا بی‌قیدی و زندگی به شیوه پلی‌بوی.
این تحقیق نشان داد کسانی که در سن کمتر پرونوگرافی دیده‌اند، به احتمال زیاد با اظهاراتی که تأکید بر تسلط مردانه دارند موافقند، مانند “وقتی مسئولیت با مردان است، همه چیز بهتر پیش می‌رود”.
آنچه که محققان را شگفت‌زده کرد تاثیر تماشای پورنوگرافی در بزرگسالی بود. افرادیکه در سن بالاتر برای اولین بار پورن می‌بینند، ممکن است زندگی به سبک پلی‌بوی، یعنی تمایل به تغییر شریک جنسی را ترجیح دهند.
کریستینا ریچاردسونی، یکی از محققان این پروژه، می‌گوید این امر می‌تواند به این دلیل باشد که کسانی که پورن می‌دیدند، اغلب در زندگی واقعی از رابطه جنسی لذت نمی‌بردند.
او گفت: “این مردان اغلب اضطراب این را دارند که عملکرد جنسی‌شان در زندگی واقعی با زنان چقدر خوب خواهد بود. تجربیات جنسی برنامه‌ریزی شده و یا به نحوی که در پورن نمایش داده می‌شود نیست.”
به همین ترتیب، کسانی که در سن بالاتر پورن می‌بیینند، بیشتر از سکس در زندگی واقعی لذت می‌برند و بنابراین ممکن است بیشتر شیوه زندگی پلی‌بوی‌ را ترجیح دهند.”
پیتر سدینگتون، متخصص روانپژشکی جنسی می‌گوید: “پورنوگرافی می‌تواند بر رفتارهای جنسی بسیاری از مردان جوان تاثیر بگذارد”.
“نتیجه می‌تواند این باشد که مردان جوان، دیدگاه‌های جنسیت‌زده پیدا کنند که زمینه‌ساز بی‌مهارتی جنسی است.”
به عقیده خانم ریچادسون پورن “چیزی مفید برای مردان نیست” و مردان جوان نیاز به “برای باورهای سالمتر درباره مردانگی به الگوهای بسیار بهتری نیاز دارند.”

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط