9.1 C
Paris
Wednesday, February 1, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

تظاهرات زنان لهستانی علیه ممنوعیت سقط جنین

بنا به گزارش آریا نیوز، هزاران زن در لهستان و در اعتراض به طرح ممنوعیت کامل سقط جنین تظاهرات کردند. در این تجمع اعتراضی که در مقابل پارلمان این کشور در ورشو برگزار شد، زنان لهستانی بار دیگر با تاکید بر اینکه تنها زنان هستند که می توانند در این مورد تصمیم بگیرند، خواهان رد این طرح در پارلمان شدند.
این اعتراض ها که از چند هفتۀ گذشته و با حضور پرشمار زنان آغاز شده موجب رد کردن این طرح در پارلمان توسط نمایندگان شده است. با اینحال، دولت محافظه کار لهستان از تصمیم خود برای بازنویسی طرح مذکور و ارائۀ مجدد آن برای تصویب خبر داده است.
لهستان یکی از کشورهایی است که در رابطه با سقط جنین قوانین بسیار سخت گیرانه ای دارد. چنانچه این طرح به اجرا گذاشته شود سقط جنین کاملا در این کشور ممنوع خواهد شد. این طرح توسط کلیسای کاتولیک و با حمایت ۴۵۰ هزار امضا به دولت و پارلمان ارائه شده است.
در حال حاضر تنها در صورتیکه پزشک تشخیص بدهد ادامه بارداری برای مادر خطر مرگ دارد یا نوزاد حاصل تجاوز باشد و یا کودک از صدمۀ جدی و احتمال زیاد معلولیت برخوردار است، اجازۀ سقط جنین داده می شود.
این راهپیمایی ها قرار است از این هفته در دیگر شهرهای لهستان ادامه پیدا کند.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط