18 C
Paris
Monday, July 22, 2024

تظاهرات جنبش اعتراضی زنان علیه ترامپ

بنابه گزارش خبرگزاری آلمان، صدها هزار زن در آمریکا مخالف سیاست‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری این کشور هستند. جنبش اعتراضی آنها که سال ۲۰۱۷ پس از مراسم سوگند دونالد ترامپ به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا با تظاهراتی گسترده در ده‌ها شهر آمریکا آغاز شد‌، بزرگترین جنبش اعتراضی این کشور خوانده می‌شود.

رهبران این جنبش اعتراضی امسال هم از زنان مخالف سیاست‌های دونالد ترامپ دعوت کردند تا در گردهم‌آیی آنها شرکت کنند. گردهم‌آیی آنها شنبه ۲۹ دی (۱۹ ژانویه) در شهرهای بسیاری از جمله نیویورک و لس‌آنجلس برگزار شد و هزاران زن با شرکت در آن بار دیگر به سیاست‌های دونالد ترامپ اعتراض کردند.

برگزارکنندگان این گردهم‌آیی می‌گویند یکی از اهداف آنها بسیج کردن زنان برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ میلادی است.

شمار شرکت‌کنندگان در سومین تظاهرات زنان علیه ترامپ اما به مراتب کمتر از شمار آنها در دو سال گذشته بود. سال ۲۰۱۷ میلادی تنها در واشنگتن ۵۰۰ هزار نفر در گردهم‌آیی زنان شرکت کرده بودند.

یک دلیل کاهش استقبال زنان از گردهم‌آیی سال ۲۰۱۹ میلادی اتهام‌هایی است که علیه شماری از چهره‌‌های برجسته جنبش اعتراضی زنان مطرح شده است. .

رهبران این جنبش اغلب رنگین‌پوست هستند. لیندا سارسور یکی از آنها، مسلمان محجبه‌ای است که از “جنبش بایکوت اسرائیل” حمایت می‌کند. این جنبش خواستار قطع روابط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی با اسرائیل، عدم سرمایه‌گذاری در این کشور و تحریم کالای اسرائیلی است.

تامیکا مالوری، رهبر دیگر این جنبش که آفریقایی‌تبار است رابطه نزدیکی با لویی فراکان، سخنگوی سیاسی جامعه آفریقایی‌تبارهای آمریکا دارد که یهودی‌ستیز است. فراکان رهبر جنبش “ملت اسلام” است که سال گذشته در یک گردهم‌آیی گفته بود: «یهودیان قدرتمند دشمنان من هستند.»

تامیکا مالوری می‌گوید یهودی‌ستیز نیست، اما نمی‌خواهد از فراکان فاصله گیرد.

خبرگزاری آلمان که گزارشی از گردهم‌آیی اعتراضی زنان در شهر واشنگتن تهیه کرده، نوشته است زنان شرکت‌کننده در این گردهم‌آیی می‌گویند موافق تمامی موضع‌گیری‌ها و دیدگاه‌های برگزارکنندگان این جنبش اعتراضی نیستند، اما برای آنها مهم است که نشان دهند مخالف سیاست‌های دونالد ترامپ هستند.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط