2 C
Paris
Monday, March 4, 2024

تظاهرات تهرانی ها در حمایت از اعتراضات خوزستان

روز دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ تجمع و راهپیمایی در مرکز تهران صورت گرفت که در حمایت از اعتراضات خوزستان بود.

بنابه گزارش رسانه ها، گروهی از مردم در برخی نقاط تهران تجمع نموده و اقدام به راهپیمایی نمودند. آنها اعتراضات خود را نسبت به وضعیت بوجود آمده در کشور و همچنین د رحمایت از خوزستان ابراز داشتند.
تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که معترضان با شعارهایی چون مرگ بر دیکتاتور، نارضایتی و خشم خود را از وضعیت کنونی کشور ابراز داشتند.

این اعتراضات در حالی برگزار می‌شود که یک هفته اخیر تهران به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل بوده است. معترضان در نخستین روز بازگشایی بازار با حضور در خیابان شعارهای اعتراضی سر دادند.

در همین حال، معاون امنیتی استانداری تهران می‌گوید این تجمع به دلیل قطع برق پاساز علا‌الدین واقع در خیابان جمهوری رخ داده است. حمیدرضا گودرزی با بیان این مطلب اضافه کرد که گروهی برای بررسی علت این مسئله به محل اعزام شده‌اند. معاون امنیتی استانداری تهران همچنین مدعی شده برق فقط برای یک ساعت قطع بوده و در حال حاضر هم وصل شده است.
همچنین گروهی از مردم شعار «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران» که در تظاهرات سال ۸۸ بسیار مورد استفاده قرار می‌گرفت را تکرار کردند.

در یک هفته اخیر تظاهرات گسترده‌ای در شهرهای مختلف استان خوزستان شکل گرفته و بنا بر اعلام سازمان عفو بین‌الملل دست‌کم ۸ نفر در این اعتراضات کشته شده‌اند.

همچنین در دیگر استان‌ها نظیر آذربایجان شرقی، اصفهان، لرستان و چهارمحال و بختیاری هم اعتراضاتی در حمایت از مردم خوزستان مشاهده شده است.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط