3.2 C
Paris
Tuesday, December 6, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

تردید آمریکا نسبت به برجام جای تأسف دارد

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، در واکنش به اظهارات اخیر رئیس جمهوری آمریکا در رابطه با توافق هسته‌ای (برجام) ابراز تاسف کرد.
بنا به گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، وزیر خارجه روسیه عصر جمعه (۱۱ اوت/۲۰ مرداد)، گفت “این حیف است” که دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، توافق برجام را زیر سؤال می‌برد.
وزیر خارجه روسیه، برجام را نمونه‌ای از توافق‌های موفق و ثمربخش در جهت حل منازعات بین‌المللی دانست.
لاوروف تصریح کرد: «دولت ترامپ با وجود آن که تایید کرده ایران تمامی تعهدات مندرج در توافق هسته‌ای را اجرا می‌کند، باز هم این توافق را نادرست و اشتباه می‌خواند.»
ترامپ روز پنجشنبه (۱۰ اوت/۱۹ مرداد) بار دیگر نسبت به تعهدات ایران در برجام ابراز تردید کرد.
“هزینه برای لغو برجام”
عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران گفته است: «پایبند نبودن به برجام قطعا برای طرف‌های ناقض آن هزینه جدی خواهد داشت».
به گزارش خبرگزاری ایسنا، عراقچی که در بنیاد صلح ساساکاوا در ژاپن سخن می‌گفت، از استواری و اعتبار برجام دفاع کرد.
او گفت: «برجام از جایگاهی قوی در سطح بین‌المللی برخوردار است و نه تنها قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت بلکه مجموعه اتحادیه اروپا و جامعه بین‌الملل از آن حمایت می‌کنند.»
عراقچی تردید آمریکا نسبت به برجام به خاطر برنامه موشکی ایران را امری غیرقابل‌پذیرش دانست و آن را بهانه‌جویی خواند. او تأکید کرد که برنامه موشکی ایران صرفا دفاعی است و جنبه بازدارنده دارد.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط