26.3 C
Paris
Monday, August 15, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

تدارک حملات تازه علیه ایران، آمریکا و اروپا توسط گروه تروریستی داعش

گزارش‌های رسیده حاکی است که گروه تروریستی داعش در حال تدارک حملات تازه علیه ایران، آمریکا و اروپا می باشد.

سخنگوی گروه حکومت اسلامی، داعش، در یک پیام صوتی خواستار انجام حملات تازه در ایران،آمریکا، اروپا، روسیه، استرالیا، عراق، سوریه و فیلیپین در ماه رمضان شده است.

به گزارش رویترز، پیام صوتی منتسب به ابی الحسن المهاجر، سخنگوی رسمی گروه حکومت اسلامی روز دوشنبه از طریق کانال تلگرام این گروه منتشر شده است.

این گزارش می افزاید، هرچند هنوز به طور رسمی اصالت این نوار تایید نشده است، اما صدای در این نوار شباهت زیادی با صدای سخنگوی رسمی گروه حکومت اسلامی در نوارهای قبلی دارد.

در حالی این سخنگوی گروه حکومت اسلامی خواستار انجام حملات تازه در ایران و جهان شده که روز ۱۷ خردادماه سال جاری در حمله افراد مسلح به آرامگاه روح الله خمینی و مجلس شورای اسلامی، ۱۸ نفر کشته و بیش از ۵۰ نفر زخمی شدند. نیروهای امنیتی ایران می‌گویند که پنج مهاجمی که در جریان این حملات در درگیری با ماموران کشته شدند، شهروند ایران بودند.

گروه حکومت اسلامی مسئولیت این حمله را به عهده گرفته و تهدید کرده بود که حملات بیشتری علیه ایران انجام خواهد داد.

در همین حال، سخنگوی گروه حکومت اسلامی همچنین در این پیام از پیروان این گروه در کشورهای مختلف خواسته است تا دست به حملات تازه بزنند.

ابی الحسن المهاجر در این نوار از پیکارجویان این گروه در موصل، رقه و تلعفر تمجید کرده است.

این در حالی است که گروه حکومت اسلامی در حال از دست دادن دو مرکز اصلی تحت کنترل خود یعنی موصل و رقه است.

گروه حکومت اسلامی توانسته بود در سال ۲۰۱۴ شهر موصل و بخش‌های وسیعی از غرب عراق را تصرف کند. اما این گروه طی دو سال گذشته در عراق متحمل شکست‌های بسیاری شده است و هم اکنون فقط بخش کوچکی از شهر موصل را در اختیار دارد.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط