3.2 C
Paris
Tuesday, December 6, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

تحقیق دادستان آلمان درباره سخنان اسلام‌ستیزانه ی نامزد ایرانی حزب ‌راست‌گرای آلمان

خبرگزاری آلمان گزارش داد که دادستان شهر زاربروکن آلمان دست به تحقیقاتی علیه لاله حاجی‌محمدولی به “ظن توهین به اسلام و سخنان آشوب برانگیز” زده است. او سومین نامزد حزب راست افراطی “آ اف‌ د” در انتخابات پارلمانی ایالت زارلند است.

در احزابی مانند “آ اف د” (AfD) با سیاست‌های بارز خارجی‌ستیزی، کم‌تر فرد خارجی می‌تواند عضو این احزاب ‌شود. اما این موضوع درباره لاله حاجی‌محمدولی صادق نیست. او نه تنها عضو این گروه، بلکه سومین نفر در فهرست نامزدهای آن برای انتخابات پارلمانی آلمان است که در ماه سپتامبر برگزار می‌شود. گفته می‌شود که این سیاستمدار ایرانی در سخنرانی خود در ماه ژوئن ۲۰۱۷ در کنگره این حزب، اسلام را پدیده‌ای “بدتر از طاعون” دانسته و گفته است که “مسلمان‌ها هر روز پرقدرت‌تر می‌شوند و بخش‌های بزرگ‌تری از آلمان را تصرف می‌کنند.”
بنا بر گزارشی از روزنامه زاربروکن دادستان این شهر به خاطر این سخنان که آن‌ها را “اسلام ستیزانه و آشوب برانگیز” دانسته، در حال تحقیق است. به عبارت دیگر دادستانی زاربروکن مشغول بررسی این ظن اولیه است که آیا سخنانی که به خانم حاجی‌محمدولی نسبت داده شده‌اند، تا چه اندازه علیه جوامع مذهبی و انجمن‌های ایدئولوژیک و هم‌چنین تنش‌زاست.

لاله حاجی‌محمدولی اهل تهران است. او ۳۵ سال پیش از جمهوری اسلامی گریخت و به آلمان آمد. هنوز روشن نیست که این زن ایرانی که در سال ۱۹۸۸ به آلمان پناهنده شده است، تا چه اندازه با سخنانی که به او نسبت داده می‌شود، می‌تواند به دردسر بیفتد. اما روزنامه زاربروکن هم‌چنین نوشته است که کریستیان ویرت، کاندیدای اول “آ اف د” تلاش کرده است با این سخنان فاصله بگیرد و تاکنون موضعی در این باره نگرفته است.
لاله‌حاجی‌محمدولی تنها کسی نیست در مظان اتهام قرار گرفته است. تحقیقات علیه یک زن سیاستمدار دیگر این گروه نیز در جریان است که به گزارش رادیوی زاربروکن در صفحه فیسبوک خود جملاتی درباره غرق شدن قایق‌های پناهندگان در دریای مدیترانه پست کرده، که سپس آن‌ها را پاک کرده است.
رادیو زاربروکن این جملات را از این سیاستمدار “آ اف د” نقل کرده است: «بهتر است قایق را با همه سرنشینانش غرق کنند. بله، من این را جدی می‌گویم. من نه علاقه‌ای به گروه‌های جنایتکار قاچاقچی دارم و نه به مشتریان‌شان که در این کشور مانند انسان‌های عصر حجر رفتار می‌کنند.»

دادستان زاربروکن گفته است که تحقیقات در این باره چند روزی طول می‌کشد و آن‌گاه روشن می‌شود که آیا شکایتی از این دو سیاستمدار آ اف د خواهد شد یا نه.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط