23.9 C
Paris
Friday, July 19, 2024

تجمع تئاتر شهر تهران به خشونت کشیده شد

تصاویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد تجمع مردمی در مقابل تئاتر شهر تهران برای اعلام همبستگی با مردم خوزستان به خشونت کشیده شده است.

در ابتدا شماری از شهروندان برای ابراز همبستگی با مردم خوزستان مقابل ساختمان تئاتر شهر ایستاده و دست می‌زدند و سرود می‌خواندند. نیروی انتظامی هم در میان آنها دیده می‌شد. اما ظاهرا در پی اقدام ماموران امنیتی برای بازداشت تجمع‌کنندگان، جو اطراف پارک شهر متشنج شد.

تصاویری که به دست خبرگزاری ها رسیده نشان دهنده شلیک گاز اشک‌آور در خیابان‌های اطراف تئاتر شهر تهران است.

امروز شماری از هنرمندان در فراخوانی خواستار تجمع در مقابل تئاتر شهر شده بودند.تجمع‌کنندگان در حمایت از خانواده کشته‌شدگان اعتراضات آبان ۱۳۹۸ و همچنین مردم خوزستان در مقابل تئاتر شهر دست می‌زدند و شعار می‌دادند “آبان فرزند ندارد، خوزستان آب ندارد”، “از خوزستان تا تهران، اتحاد اتحاد” یا “کشور آب ندارد، فشار ادامه دارد.”

تظاهرات مردم خوزستان در اعتراض به بی‌آبی از شب پنج‌شنبه ۲۴ تیرماه در شهرهای مختلف این استان آغاز شد و به تدریج در طول چند روز گذشته به سایر شهرها هم کشیده شد.

دیروز ناآرامی‌هایی در تهران گزارش شد. از جمله آنکه ماموران امنیتی به تجمع هواداران پرسپولیس که شعارهای تندی علیه حکومت ایران می‌دادند، حمله کردند.

همچنین شماری از مادران و زنان افراد کشته شده در تظاهرات آبان ۱۳۹۸ که به نام “مادران آبان” شناخته می‌شوند در میدان آزادی تهران تجمع کردند و خواستار پیوستن سایر مردم به اعتراضات شدند. چند ساعت بعد از تجمع بیشتر مادران و زنان بازداشت شدند.

 

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها