17.7 C
Paris
Friday, June 2, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

بیستمین سالگرد درگذشت کمال رفعت صفائی، شاعر و یکی از مخالفان فرقه رجوی

Kamal_Rafat-Safaee-2

کمال رفعت صفایی، شاعر توانا و یکی از مخالفان سرسخت فرقه رجوی،  در روز ۲۲ فروردین ماه 1373 پس از ابتلا به سرطان و تحمل مرارت طولانی در بستر بیماری در پاریس درگذشت.

زنده یاد کمال رفعت صفایی، پس از عملیات آفتاب عزم بر جدایی از  فرقه رجوی داشت. او در عراق اعلام جدایی کرد و با مشقات فراوان در اوایل سال 1367 به فرانسه رفت.پس از آن کمال و خانواده اش زندگی سختی را از سر گذراندند.با اینکه علائم بیماری سرطان در جسم اش ظاهر شده بود، از تلاش باز نایستاد. کمال  در آن سال های سخت، برای گذراندن امورات زندگی در چاپخانه کار می کرد و همزمان با کانون نویسندگان فعالیت می نمود. کمال به شدت مخالف سیاست ها و انقلاب ایدئولوژیک رجوی بود . او عمر طی شده در تشکیلات رجوی را باطل و به هدر رفته می دانست.Kamal_Rafat-Safaee-1

می گویند هنگامیکه او در بستر بیماری افتاده بود،  ابولقاسم رضایی و تعدادی دیگر از طرف رجوی به ملاقات اش رفته بودند، اما او آنها را نپذیرفته و از خود رانده بود.

او تا 6 سال پس از جدایی که در قبرستان  پرلاشز آرمید، همچنان بعنوان یک جداشده از فرقه رجوی فعال بود و در محافل آشنا روشنگری می نمود.

در بیستمین سال  درگذشت کمال، فقدان او را به خانواده  و دوستان اش تسلیت می گویم.

23 فروردین 1393 

جواد فیروزمند

 

 

 

 

 

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط