19.2 C
Paris
Wednesday, March 29, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

بوریس جانسون وزیر خارجه بریتانیا: خروج از برجام اشتباه است

بنابه گزارش رسانه ها، بوریس جانسون، وزیر خارجه بریتانیا در یادداشتی در روزنامه نیویورک‌تایمز از توافق اتمی با ایران دفاع کرده است. او که برای دیدار با مقامات آمریکایی در واشنگتن به سر می‌برد روز یکشنبه (۶ مه/ ۱۶ اردیبهشت) در بخش دیدگاه‌های این روزنامه آمریکایی نوشت: «در نقطه عطف کنونی، خروج از توافق اتمی و برداشتن محدودیت‌هایی که بر ایران اعمال می‌شود، یک اشتباه خواهد بود.»

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا تا روز ۱۲ مه (۲۲ اردیبهشت) تصمیم نهایی خود را مبنی بر ادامه تعلیق تحریم‌ها علیه ایران یا از سرگیری مجدد آنها اعلام خواهد کرد. در صورتی که ترامپ تحریم‌ها علیه ایران را دوباره احیا کند، این به معنای خروج آمریکا از برجام خواهد بود.

وزیر خارجه بریتانیا در یادداشت خود نوشته است که در زمانی که خاورمیانه درگیر جنگ و درگیری‌های داخلی است، این توافق جلوی مسابقه تسلیح هسته‌ای در خاورمیانه را گرفته است. او در عین حال اضافه کرده که “نقاط ضعف این توافق” را می‌توان برطرف کرد.

بوریس جانسون نوشته است: «من معتقدم حفظ محدودیت‌هایی که در نتیجه این توافق بر ایران اعمال شده می‌تواند بر رفتار پرخاش‌گرایانه ایران در منطقه نیز تاثیر بگذارد.»

وزیر خارجه بریتانیا در ادامه تاکید کرده است: «من در یک مورد مطمئن هستم؛ هر گزینه دیگری بدترین خواهد بود. عاقلانه‌ترین روش، بهبود این محدودیت‌ها [علیه ایران] است و نه برداشتن آنها.»

بوریس جانسون قرار است در هفته جاری و طی اقامتش در واشنگتن با مایک پنس معاون رئيس‌جمهوری و جان بولتون مشاور امنیت ملی و نیز مقامات کلیدی کنگره آمریکا در حوزه سیاست خارجی ملاقات کند.

وزیر خارجه بریتانیا همچنین قصد دارد در ادامه تلاش‌هایش برای نجات توافق اتمی با ایران، روز دوشنبه ۷ مه در شوی تلویزیونی مورد علاقه ترامپ -فاکس و دوستان- شرکت کند.

در هفته‌های گذشته امانوئل مکرون رئیس‌جمهوری فرانسه و آنگلا مرکل صدراعظم آلمان برای مذاکره درباره توافق اتمی ایران به آمریکا رفته و با دونالد ترامپ دیدار کردند. به گفته ناظران، این ملاقات‌ها اما در زمینه توافق هسته‌ای ایران نتیجه ملموسی در بر نداشته‌اند.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط