21.5 C
Paris
Sunday, October 1, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

باند قاچاق انسان از آسیا و ایران به انگلستان، با ۱۰۱ عضو در اسپانیا متلاشی شد

بنابه گزارش سی ان ان از یوروپل، یک شبکه بزرگ قاچاق انسان که اقدام به قاچاق هوایی افرادی از آسیا و بخصوص از ایران به انگلستان را سازمان می داده، در اسپانیا متلاشی شده و ۱۰۱ تن از اعضای آن دستگیر و زندانی شدند.
مقر این باند در شهر ساحلی مالاگا، در جنوب اسپانیا بود و گفته شده که اعضای آن با تهیه گذرنامه‌های جعلی اسپانیایی برای ایرانی‌ها، آنها را از طریق سفر با هواپیماهای مسافربری وارد بریتانیا می‌کردند و اسکان می‌دادند.

بر اساس بیانیه یوروپل، تحقیقات پلیس در مورد این شبکه از یک سال پیش آغاز شده است، زمانیکه هفت ایرانی با گذرنامه جعلی ولی معتبر از هامبورگ آلمان قصد عزیمت به انگلستان را داشته و دستگیر شده بودند.
یک تحقیق در این باره نشان می دهد که بلیط هواپیمای مسافران قاچاق از طریق یک آژانس مسافرتی مستقر در مالاگا خریداری شده بود که منجر به کشف عملیات قاچاق شد.

بنابه گفته یوروپول، شبکه ای که از مالاگا استفاده می کرد، از مهاجران ایرانی حدود 25 هزار یورو (30 هزار دلار) اخاذی می کرده و با در اختیار گذاشتن گذرنامه های جعلی اسپانیایی و اسناد مسافرتی، اقدام به انتقال آنان به انگلستان می نمود. پلیس اسپانیا و بریتانیا بطور مشترک در این عملیات شرکت داشتند. در عملیات انجام شده ۱۰۱ عضو این شبکه دستگیر شدند.
رهبر شبکه مورد نظر نیز که در حال فرار به برزیل بود در فرودگاه هیترو لندن بازداشت شده است.
این گزارش همچنین تاکید می نماید که به غیر از ۱۴ عضو باند، ۴۲ نفر که گذرنامه‌های اسپانیایی خود را به باند فروخته بودند، و همین طور ۴۴ ایرانی که گذرنامه‌های جعلی داشتند در چند فرودگاه مختلف در اروپا بازداشت شدند.

بنابه گزارشی که توسط یوروپل منتشر شده، پلیس اسپانیا و بریتانیا علاوه بر جستجوی اماکن مورد استفاده اعضای باند، کامپیوتر، پول نقد، ماشین، مدارک و ابزارهای مختلف مرتبط با جعل و قاچاق انسان، و همچنین چند قبضه سلاح گرم کشف کرده اند.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط