20.3 C
Paris
Friday, June 14, 2024

بازگشایی برج ایفل پس از ۹ ماه

برج ایفل امروز جمعه پس از هشت ماه و نیم بار دیگر درهای خود را به روی علاقه‌مندان باز کرد.

این بازگشایی در حالی انجام شده که دولت فرانسه در هفته جاری قوانین جدیدی را با هدف کنترل گونه دلتای ویروس کرونا که سریع پخش می‌شود، وضع کرده است.

برج ایفل در پی اعمال مقررات بهداشتی به دلیل شیوع بیماری کرونا از ماه اکتبر بسته شده بود. این دوره بلندترین زمان بسته بودن این برج از زمان جنگ جهانی دوم بوده است.

برج ایفل با وجود بازگشایی بیشتر اماکن گردشگری فرانسه در ماه گذشته، برای بازسازی همچنان بسته مانده بود.

یک گردشگر اهل هامبورگ آلمان که در آخرین روز حضورش در پاریس توانسته بود از برج ایفل دیدن کند گفت که پس از دو ساعت انتظار توانست وارد برج شود.

به گفته مدیران برج ایفل، تعداد دیدارکنندگان روزانه از این برج با کاهش ۵۰ درصدی به ۱۳ هزار نفر در روز محدود شده است. این تصمیم به خاطر رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا از جمله در آسانسورها اتخاذ شده است.

خبر بازگشایی این برج چهار روز پس از سخنرانی تلویزیونی امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه اعلام شد. آقای ماکرون در سخنرانی خود از وضع مقررات جدید برای جلوگیری از چهارمین موج شیوع بیماری کرونا خبر داد.

بر اساس گفته آقای ماکرون برای ورود به مکان‌هایی که بیش از ۵۰ نفر در آنجا حضور دارند، ارائه گواهی سلامت ضروری است.

از همین رو همه‌ افراد بالای ۱۸ سال که می‌خواهند از برج ایفل دیدار کنند باید گواهی سلامت شامل برگه واکسیناسیون کامل یا نتیجه منفی آزمایش کرونای خود را ارائه کنند.

به گفته مدیران برج ایفل، اجرای این دستورالعمل یک کار اضافی کوچک است که باید در طی چند روز آینده انجام شود.

دیدارکنندگان از کجا می‌آیند؟
پیش فروش اینترنتی بلیت برای دیدار از برج ایفل که از اول ماه ژوئن شروع شده است. تاکنون ۷۰ هزار بلیت به فروش رسیده که تا آخر ماه اوت را در بر می‌گیرد.

نیمی از خریداران، فرانسوی و بقیه خارجی هستند که حدود ۱۵ درصد از غیرفرانسوی‌ها را آمریکایی‌ها و یک سوم آن‌ها را اروپایی‌ها تشکیل می‌دهند.

البته بررسی اروپایی‌هایی که بلیت دیدار از برج ایفل را پیش خرید کرده‌اند، از تعداد کم متقاضیان بریتانیایی حکایت دارد. این در حالی است که شهروندان بریتانیایی تا پیش از برکسیت و شیوع گونه دلتای کرونا جز بالاترین متقاضیان بوده‌اند.

با وجود این به گفته مدیران برج ایفل، از گردشگران آسیایی در کنار گردشگران اسپانیایی و ایتالیایی نمی‌توان غافل بود. مدیران برج ایفل معتقدند که برخی گردشگران به دلیل تردیدهایشان، بلیط های خود را در روز بازدید تهیه خواهند کرد.

اگر چه فرانسه تابستان امسال گردشگران بین‌المللی را پذیرفته است اما این قوانین بسته به اینکه از کدام کشور می‌آیند بسیار متفاوت است.

در هر حال با توجه به تغییر مداوم محدودیت‌ها و خطرات ویروس کرونا، پیش‌بینی می‌شود که تعداد دیدارکنندگان از برج ایفل نزدیک به سطح معمول نباشد.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط