20 C
Paris
Sunday, July 21, 2024

بازداشت یک مرد سوئیسی-اسپانیایی به اتهام قتل دو دختر اسکاندیناوی در مراکش

مراکشی‌ها به یادبود دو دختر اهل اسکاندیناوی که در این کشور به قتل رسیدند، در خیابان‌های مراکش شمع روشن کردند
به گفته مقامات دادگستری مراکش مردی که تابعیت سوئیس و اسپانیا را دارد به اتهام دخالت در قتل دو توریست اسکاندیناوی در مراکش بازداشت شده است.

براساس بیانیه مرکز تحقیقات قضایی مراکش این مرد که نام او اعلام نشده است، روز شنبه ۲۹ دسامبر، هشت دی ماه از طریق استخدام مراکشی‌ها قصد داشته است که “نقشه‌های تروریستی” در مراکش اجرا کند.

جسدهای مارین یولاند، ۲۸ ساله و اهل نروژ و دوستش لویزا وستراگر یسپرسن، ۲۴ ساله اهل دانمارک در حالیکه سرشان بریده بود، روز دوشنبه ۱۷ دسامبر، ۲۶ آذر ماه، داخل چادر محل اقامتشان در ده کیلومتری روستای املیل و در دامنه کوه توپقال، رشته کوه اطلس مراکش که از مناطق محبوب گردشگران است، پیدا شد.

دفتر مرکزی تحقیقات قضایی در مراکش اعلام کرده است که این مرد سوئیسی-اسپانیایی مظنون است که “به بعضی از افراد بازداشت شده در زمینه استفاده از تکنولوژی ابزارهای ارتباطی جدید و تیراندازی با سلاح‌های مدرن آموزش می‌داده است.”

در این بیانیه آمده است: “که این مرد سوئیسی اسپانیایی پیرو یک “ایدئولوژی افراطی” بوده است.

چهار مردی که پیشتر در رابطه با این قتل بازداشت شدند در ویدئوهایی به داعش ابراز وفاداری کرده بودند و گفته بودند که انتقام برادرانشان را در سوریه می‌گیرند اما تحقیقات پلیس هیچ ارتباطی میان این افراد و گروه داعش در سوریه و عراق پیدا نکرده است.

پیشتر گزارش شده بود که ویدئوی سربریدن این دختران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و طرفداران داعش آن را همرسانی می‌کردند.

“ما متاسفیم”؛ صدها تن از شهروندان مراکش در مراسم یادبود این دو توریست شرکت کردند
در چندین مراسم یادبود که در بخش‌های مختلف مراکش برگزار شد، صدها مراکشی‌ها شرکت کردند. در این مراسم بعضی کاغذهایی در دست داشتند که روی آن نوشته بود: “متاسفیم.”

در مراسم یادبود در شهر رباط، پایتخت مراکش با حضور دیپلمات‌های دانمارکی و نروژی یک دقیقه سکوت برگزار شد و در روستای املیل کوه‌های اطلس، نزدیک جایی که جسدهای این دو زن پیدا شد بود، صدها نفر از ساکنان مراسمی برگزار کردند.

لویزا وستراگر یسپرسن، ۲۴ ساله اهل دانمارک و مارین یولاند، ۲۸ ساله، اهل نروژ با چندین ضربه چاقو کشته شدند
مادر مارین پیش‌تر به شبکه تلویزیونی دولتی نروژ گفته بود که این دو با هم در دانشگاه جنوب شرق نروژ تحصیل می‌کردند و برای تعطیلات کریسمس با کوله پشتی‌های خود به سفر پیاده رفته بودند و قبل از سفر “همه اقدامات ایمنی لازم را انجام داده بودند.”

این دو دختر که در رشته ورزش‌های فضای باز تحصیل میکردند قصد داشتند که در یک اقامت یک ماهه مسیرهای کوه توپقال، بلندترین قله مراکش را کوهپیمایی کنند.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها