18 C
Paris
Monday, July 22, 2024

بازداشت دو جوان به اتهام طراحی حمله ضد یهودی‌ در المپیک پاریس

پلیس فرانسه می‌گوید، دو جوان را به اتهام برنامه‌ریزی برای انجام حملات ضدیهودی‌ در آستانه بازی‌های المپیک پاریس بازداشت کرده است. به گفته پلیس، این دو تن به سازماندهی عملیات تروریستی و تهیه و نگهداری سلاح متهم شده‌‌اند.

بنا به اعلام پلیس فرانسه، دو جوان به اتهام برنامه‌ریزی برای انجام حملات یهودی‌ستیزانه در آستانه بازی‌های المپیک پاریس بازداشت شده‌اند. به گفته پلیس، این دو جوان به طور خاص “اهدافی یهودی” را برای حمله در نظر گرفته بودند.

خبرگزاری فرانسه و روزنامه فرانسوی “لو فیگارو” به نقل از مقام‌های قضایی فرانسه تایید کرده‌اند که این دو مظنون به ویژه “اهداف یهودی” را در دید خود داشتند.

بر اساس گزارش اشپیگل، پلیس روز جمعه ۲۱ ژوئن (۱ تیر) یک جوان ۱۹ ساله را به اتهام طراحی نقشه حمله دستگیر کرد. گفته می‌شود که این مرد جوان به همراه یک مظنون زیر سن قانونی که پیش‌تر بازداشت شده بود، یک “اقدام خشونت‌آمیز” را طراحی کرده است.

این جوان ۱۹ ساله به تشکیل یک سازمان جنایی در چارچوب یک پروژه تروریستی و همچنین تهیه و نگهداری سلاح متهم شده است.

این گزارش همچنین می‌افزاید که نفر دیگر، نوجوانی بوده است که در تاریخ ۱۳ ژوئن دستگیر شده است. به گفته پلیس، ظاهرا این دو پسر جوان یکدیگر را از طریق رسانه‌های آنلاین می‌شناختند. دادستان عمومی مسئول تحقیقات تروریسم بررسی این پرونده را بر عهده گرفته است.

افزایش اعمال مجرمانه توسط مجرمان جوان

در فرانسه طی ماه‌‌های اخیر چندین مورد خشونت توسط مجرمان جوان رخ داده است. اولیویه کریستن، بازرس مبارزه با تروریسم، روز چهارشنبه ۱۹ ژوئن از “پدیده‌ای که لاجرم سبب نگرانی می‌شود” سخن گفته بود.

در هفته‌ای که گذشت انتشار خبر تجاوز و آزار با هدف یهودی‌ستیزانه علیه یک دختر ۱۲ ساله موجی از وحشت و خشم را در فرانسه به راه انداخت. در این رابطه سه پسر جوان در مظان اتهام قرار دارند از جمله دو نوجوان ۱۳ ساله که به تجاوز و توهین به دختر یاد شده متهم شده و در بازداشت پلیس هستند.

سومین مظنون یک پسر دوازده ساله است که گفته می‌شود که مستقیما در تجاوز جنسی دخالتی نداشته و در حال حاضر تحت اقدامات آموزشی قرار دارد.

نیروهای امنیتی فرانسه از یک ماه پیش از آغاز بازی‌های المپیک پاریس در حالت آماده‌باش به سر می‌برند. لوران نونیز، رئیس پلیس این شهر روز جمع در یک نشست خبری از وجود “وضعیتی متشنج” صحبت کرد و اظهار داشت: «ما در مورد تهدید تروریسم، به ویژه تروریسم اسلام‌گرایانه، اما همچنین تهدیدات کم‌تر از سوی فعالان افراطی محیط‌زیستی، افراط‌گرایان چپ و جنبش طرفدار فلسطینی‌ها نگرانیم.»

بر اساس گزارش اشپیگل، در حال حاضر روزانه ۳۰ هزار تا ۴۵ هزار افسر پلیس با حمایت ارتش این کشور در حال انجام وظیفه برای مقابله با تهدیدات احتمالی هستند.

 

 

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط