2.7 C
Paris
Tuesday, December 6, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

اولین مدال برنز تاریخ زنان ایران در بیلیارد

اکرم محمدی امینی، نماینده ایران در رشته ناین بال بیلیارد موفق شد در مسابقات قهرمانی آسیا مدال برنز این مسابقات را کسب کند.
اکرم محمدی امینی پس از شکست در مرحله نیمه نهایی این مسابقات ۹ بر ۲ برابر چن سیمینگ از چین مدال برنز این مسابقات را به دست آورد.
او در مسابقات اسنوکر شش توپ هم حضور داشت ولی در نهایت نتوانست از گروه صعود کند.
تیم ملی بیلیارد ایران در مسابقات قهرمانی آسیا موفق شد یک مدال طلا، یک نقره و دو برنز کسب کند.
اکرم محمدی امینی که در مسابقات داخلی اسنوکر ایران دو مدال طلای زنان را کسب کرده در گفتگویی با سایت روزنامه جام جم درباره نگاه مردم به این ورزش گفته است: “مردم نسبت به گذشته، آگاهی بیشتری از این رشته دارند و دیدگاه شان با گذشته بسیار متفاوت است. به نظرم بیلیارد جایگاه خود را بین جوانان پیدا کرده است. ما در هر اردوی بین المللی چند ملی پوش زن داریم که نشان دهنده تغییر وتحول و پیشرفت زنان در رشته اسنوکر است.”
نخستین دوره مسابقات بیلیارد قهرمانی آسیا در رشته‌های اسنوکر ۱۶، تیمی، ۶ توپ، ناین بال انفرادی، ناین بال تیمی، ایت بال چینی در دو بخش زنان و مردان در امارات برگزار شد.
ورزش بیلیارد پس از انقلاب ۱۳۵۷ ایران به دلیل آن که آن را جزء قمار حساب می‌کردند، ممنوع اعلام شد اما با اضافه شدن این ورزش به رشته‌های المپیک آسیایی مقامات ورزش ایران به فکر راه اندازی دوباره ورزش افتادند.
در سال ۱۳۷۸ و پس از موافقت آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران با از سرگیری این ورزش، فدراسیون بولینگ، بیلیارد تشکیل شد و سالن‌های بیلیارد در ایران شروع به کار کردند.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط