18.2 C
Paris
Tuesday, August 9, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

انتشار نتیجه تحقیقات درباره علی دیوید سنبلی عامل جنایت بزرگ مونیخ

پلیس جنائی بایرن آلمان، نتیجه تحقیقات عامل جنایت بزرگ مونیخ را منتشر کرد
علی دیوید سنبلی، جوان ایرانی‌تبار ١٨ ساله ای که در ماه ژوئیه امسال در شهر مونیخ ٩ نفر را به ضرب گلوله کشت، پیش از دست زدن به این عمل هولناک، در زیرزمین مجموعه مسکونی محل اقامت خود، تمرین تیراندازی می‌کرد.
سخنگوی پلیس جنائی بایرن آلمان، در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی این ایالت گفته است: «اندکی پس از به گلوله بسته شدن رهگذران در مرکز خرید مونیخ، سوراخ‌های ناشی از شلیک گلوله در زیرزمین مجموعه مسکونی محل اقامت علی دیوید سنبلی کشف و ثبت شد؛ این گلوله‌ها از همان اسلحه‌ای شلیک شده‌اند که سنبلی بعداً در کشتن رهگذران به کار برده است».

munich-victim-family
این خبر برای نخستین بار در رسانه‌های آلمانی منتشر می‌شود. سخنگوی پلیس جنائی ایالت بایرن که مونیخ مرکز آن است، دلیل نزدیک به سه ماه پنهان ماندن این خبر را اعلام نکرده است؛ او همچنین توضیح نداده که چگونه ده‌ها ساکن مجموعه مسکونی محل سکونت خانواده سنبلی، متوجه صدای تیراندازی‌های او نشده بودند.
علی دیوید سنبلی، جوان ١٨ ساله ایرانی‌تباری که در مونیخ از یک پدر و مادر ایرانی متولد شده و در همین شهر به مدرسه رفته بود، روز ٢٢ ژوئیه امسال با یک اسلحه کمری ٩ تن را در مونیخ کشت و ساعتی بعد در یک کیلومتری محل جنایت با شلیک یک گلوله به زندگی خود پایان داد.
او اسلحه کمری و بیش از ٣٠٠ فشنگ خود را از طریق تماس با یک قاچاقچی در شبکه اینترنتی “دارک نت” خریده بود؛ این قاچاقچی بعداً به دام پلیس افتاد و هنگام فروش اسلحه دستگیر شد، اما نتایج پی‌گیری‌های بعدی هنوز منتشر نشده است.
٨ تن از قربانیان علی دیوید سنبلی را جوانان ١٤ تا ١٩ ساله و یک تن از آن‌ها را یک رهگذر مسن‌تر تشکیل می‌دادند. بیشتر قربانیان خارجی‌تبار بودند. گزارش تازه پلیس حاکی از آن است که قربانیان علی، به افرادی شباهتِ ظاهری داشته‌اند که پیش‌تر او را تحقیر می‌کردند.
در گزارش‌های قبلی اعلام شده بود که علی از سال‌ها پیش از افسردگی شدید رنج می برد و بارها تحت درمان قرار گرفته بود، اما با همسایگان در مجموعه مسکونی خود رفتاری خوب و آماده کمک داشت به گونه‌ای که پس از ماجرای مونیخ، هیچیک از آن‌ها باور نمی‌کردند که او دست به چنین جنایت هولناکی زده باشد.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط