3.8 C
Paris
Monday, December 4, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

انتخاب وزیر پیشین فرهنگ فرانسه به ریاست یونسکو

گزارشات فرهنگی حاکی است که کشورهای عضو یونسکو روز جمعه ریاست «آدری آزولای» فرانسوی را بر این نهاد علمی، فرهنگی و آموزشی سازمان ملل متحد تایید کردند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ریاست وزیر پیشین فرهنگ فرانسه در نشست عمومی یونسکو با حضور ۱۹۵ نماینده در پاریس تایید شد.

هیات اجرایی یونسکو ماه گذشته نامزدی آزولای ۴۵ ساله را در حالی برای ریاست سازمان تایید کرده بود که این نهاد دچار بحران شده است.

خانم آزولای پس از پنج بار رای‌گیری توانست بر رقیب قطری خود پیروز شود و رأی گیری نهایی برای روز دهم نوامبر برنامه‌ریزی شد.

وزارت خارجه ایالات متحده روز بیستم مهر و در حمایت از اسرائیل، رسما اعلام کرد که در اعتراض به عملکرد یونسکو از آن نهاد خارج می‌شود.

سه ماه پیش از آن نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد، در نشست شورای حقوق بشر سازمان از جو ضداسرائیلی یونسکو انتقاد کرده بود.

یونسکو در ماه‌های اخیر چند تصمیم علیه اسرائیل داشت؛ از جمله در اردیبهشت که در قطعنامه‌ای از اسرائیل به عنوان «نیروی اشغالگر» یاد کرد.

پیش از آن هم، یونسکو در قطعنامه‌ای که ارتباط یهودیت را با اماکن مقدس در اورشلیم زیر سئوال می‌برد، موجب اعتراض اسرائیل شده بود.

اسرائیل در نهایت به نشانه اعتراض به عملکرد یونسکو، همکاری‌های خود را با این بخش فرهنگی سازمان ملل متحد تعلیق کرد.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط